İnsan neden kendisine kötü davranan insana bağlanır?

İnsan neden değer kendisine verilmesi gereken değerin altına değer veren insanlara ya da kötü davrananlara bağlanır.

Çünkü değer veren seven insanlardan değil , kötü davranıp kendisine acı çektiren insanlardan hoşlandığı için böyle davranıp sever.

Yoo aslında öyle bir durum yok, kimse kendisine kötü davranan bir insanı istemez isterse eğer o kişinin büyük sorunları vardır.

insanlar hep sevgi ilgi beklerler bezinde haketmeyen insanlara bu değeri verirler aynı değeri görmek isterler kalp kimi beçeceğini karar veremez bazen

Bu her zaman herkeste olmaz ama çoğunlukla böyle çünkü sevmeyen insan o insanları daha çok çekiyor. Bundan sevsen bile naz yapsan daha çok gelirler sana.

Çünkü bazı insanların beyin işleyişi kendisine kötü davranan, kendisini yok sayan ya da ona acı veren kişileri düzeltebileceği ve iyiye dönüştürebileceğini düşünür. Yani karşımdaki bana kötü davrandı evet ama ben bunu zamanla düzeltirim gibi. Ama bu tabiki de oldukça faydasız düşünce tarzıdır çünkü kimse değer vermediği birisi için karakterini kolayca değiştiremez, eğer değer vermiş olsa acı çektirmez.

Biz insanlar genelde bizi sevip değer veren değil de nedense üzenlerden hoşlanıyoruz sanırım. Sevenlerin zaten bizim yanımızda olduğunu bildiğimizden sanırım.

Bu kadınlarda genelde erkeğin ilişkinin başlarında kadını sürekli yükseltip ilgi bağımlısı yapması sonra bu ilgiyi ondan kesmesi ile oluyor. Erkeklerde avcı içgüdüleri ile sürekli elde edemediği kadının peşinden koşuyor.

İnsanlar kendine zarar veren insanlardan uzak durmalı çünkü öyle insanlar kişilere yarardan çok zarar verir.

Böyle olduğunu düşünmüyorum.Böyle düşünenin de ruh hastası olduğunu düşünüyorum.

Kendisine kötü davranan birine duyulan şey aşk değildir hastalıklı bir durumdur. İnsan kendine zarar veren kişilerden uzak durmalı. Bile bile kendine eziyet etmemeli. Yoksa dengesi bozulur. Hayatı alt üst olur.

Çünkü insanoğlu bir kişinin peşinden koşmayı ve üzerine düşmeyi çok sever bundan dolayıdır.

eve

evet bu soruyu hergun aynada kendime soruyorum. :persevere:. Cevap yok

Kişi sevdiği insandan ilgi ve değer görmek ister . Kötü davranışlarını umursamaz kişinin , sadece onu neden sevmediğini , neden kötü davrandığını anlamaya çalışır . Yani sevmesinin sebebi davranışlar değil o kişi o olduğu içindir ve düzelmesini umut ederek sevmeye devam eder .

Insan birini çok sevdiği ve değer verdiği zaman karşılığını görmese de alışkanlık haline gelir. Bir umut belki bir gün verdiğim değeri anlayıp bana değer verilecek umudu ile bağlanır.
Fakat kötü davran bir insan ise ne kadar seviyorsan sev, insan bağlanamaz. Eğer devam ediyorsa da mutlaka vardır bir sebebi, ya korkuyordur ya da başkasına kaptırmak istemez, ya da arada çocuk var diye, çocukların hatırı için katlanıyor, dışarıdan bakınca alışkanlık haline getirilmiş bir ilişki gibi gözükse de aslında mecburiyetendir.

Çok yanlış ve zararlı bir davranış biçimidir. Kişiye kötü hissettirmekten başka bir işe yaramaz.