İnsan seçer misiniz?

Herkesle arkadaş olabilir misiniz, yoksa şu şu kişilerle arkadaş olamam diyor musunuz?

tabilide insan seçmeliyiz yoksa kafamıza göre sokakta geçenle arkadaş olunmaz

İnsan seçmek tabiri yanlıştır. Ancak insan kendine fikir olarak yakın insanları tabiki öbür insanlara nazaran daha çok samimi olur değer verir ve yakın arkadaş olur. Bu insan seçmek demek değildir. İnsan seçmek bazı insanları kişisel özellikleri yüzünden insan yerine koyamamaktır bu doğru bir şey değildir.

Bu ilk başta hoş gelmese de, evet insan seçerim. Herkesle arkadaş olamam. Karakteri kaliteli olmalı, temiz olmalı ve saygılı olmalı. Arkadaş olduğum insanın yanında kendimi rahat ve huzurlu hissetmem de benim için çok önemlidir. O yüzden insan ayırırım ve seviyesiz, cıvık insanlara asla tahammül edemem.

seçerim bence herkes seçmeli yarın pişman olmamak için

Evet seçerim. Kafamın uyuşması lazım. Aksi taktirde anlaşamam. Zaten zor bi insan degilim kolay arkadaş edinirim.

Herkesle arkadaş olmam arkadaş konusunda seçim yaparım. Kıskanç, kinci ve karaktersiz kişilerden uzak dururum.

evet seçerim çünkü bir insanın huyu ve davranışları önemldidr ve ilk izlenımlere bakılmalıdır

Herkesle arkadaş olamam dürüst olması her konuda güvenilir olması ne olursa olsun beni satmaması ve her zaman her konuda benim yanımda bana destek olan hiçbir zaman değişmeyen gerçek bir dost olması lazım böyle birini bulsam hiç bırakmam.

Yeni tanıştığım birisini yargılamam arkadaş olurum. Sonuçta tanımadan nasıl birisi olduğunu bilemem. Daha iyi tanıdıktan sonra davranışlarına göre arkadaşlığımı devam ettiririm ya da ettirmem. Arkadaş seçimimi asla başkalarının dediklerine göre yapmam. Çünkü o ısınamadı diye ben niye ısınamayayım ki?

Evet seçerim. Karakteri ve ahlakı düzgün insanları seçerim.

Arkadaş seçimim güvendiğim ve sırtımı dayandığım gerçek dostlardır. En iyi dost, sırdaş, birbirini kollayan, birbirinin yardımına koşan dostlar her zaman önemlidir. Sadece inandığım ve ısındıgım insanlarlar sohbet etmek, arkadaş olmak ve dost olmak isterim. Kesinlikle insan asla seçmem ve seçim güvenilir ve dost olanlardır.

Karakter seçerim,bir kişinin karakterini,davranış veya konuşmalarını beğenmediysem arkadaş olmam.Arkadaş olacağım kişi kesinlikle bana uyacak ve ona içim ısınması lâzım…

nankör kendini beğenmiş ukala insanlarla asla.

Evet doğru insanı bulmak gerçekten gerekli boş insanlara vakit harcamam.

Herkesle arkadaş olmak istesem de olamam. Bazı insanlar gerçekten çekilecek gibi değil. Burada sevdiğim bir üyenin güzel bir sözü vardı, “akraba olsalar çekilmezler”. Heh aynen o tipte birçok insan var gerçekten de. Bir kere alıngan ve havadan nem kapan diye tabir ettiğimiz insanlarla 1 saat bile anlaşamam. Ben espri yapmayı, olanı hiç kıvırmadan yüzüne söylemeyi severim. Bu tavrımdan alınan ve kendimi bir şey sandığımı düşünen insanlar da var maalesef. Aslında bu tip insanlarla sanalda daha çok karşılaşıyorum. Bir de çete gibi gruplaşıyorlar. Yetmiyor fakeleri ile gruplaşıyorlar. Ee haliyle hayatımızda başımızı ağrıtmamak için bu insanlardan uzak duruyoruz, onları görmezden geliyoruz. Bu da insan seçmek oluyor. Bir de çok konuşan ama boş konuşan insanlardan nefret ediyorum. Çok konuşan ve hayat tecrübelerini anlatan insanlara bayılırım, ama iş lüzumsuz konuşmaya gelince insan sıkılıyor.

Aptal ve kendini bilmez ukala insanlarla asla muhattap olmam. Tabiki insan seçerim. Beni düşünen hem de benden daha zeki insanları severim. Çok sessiz insanlarla arkadaş olmak istemem.

Herkes diye bileceğimiz kişiler anlaşılmakta çok zor değilse tabi ki herkesle anlaşabiliriz. İnsan seçmeyiz.

Herkes insan seçer tabii ki de.Kişinin yapısına bağlı.Mesela kimisi kendisi gibi sessiz,sakin birini seçer kimisi daha ilgili daha konuşkan olanı kimisi kendi gibi bakımlı olanı kimisi sıcak, hoş sohbet birini kimisi ise hiperaktif olanı.Yani insanlar genelde yanında kendisi gibi rahat edebileceği arkadaşlar edinirler.Gerisi teferruattır.Yani seçtiği arkadaşın arkadaşları vs.Doğal olanda budur zaten birisi herşeye kızarken diğeri herşeye gülerse böyle bir arkadaşlık olmaz zaten.Yanında mutlu,huzurlu olduğumuz,sırlarımızı paylaşabildiğimiz dostlar edinmek isteriz daima.

Din, dil, etnik köken, hastalık gibi faktörler nedeniyle asla insan ayırt edilmemeli ve seçilmemelidir fakat bu her yerde ve her koşul için geçerli değildir. Kurulan arkadaşlık ilişkilerinde üst düzeyde seçici olunması gerektiğini düşünüyorum. İnsanların çoğu menfaat yolunda ilerliyor. Bu sebeple, mecburi ve iş ilişkisi kapsamına dahil olmayan her durumda manevi seçiciliğe dikkat edilmelidir.