İnsan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş sözü ne kadar doğru sizce?

İnsan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş sözü ne kadar doğrudur? Yaşattığımızı yaşar mıyız sizce de?

Bence tam anlamı ile doğru bir laf. Kim ne yaptı ise onu yaşamadan ölmezmiş.

Yaşanılan deneyimler veya başımıza gelen olaylar içinde çoğu kez denk geliyoruz bence çok doğru bir laf.Etme bulma dünyası derler ya aynen o şekilde oluyor.

bence kesinlikle doğru en fazla araya zaman girer ama eninde sonunda yaşattığını yaşarsın .

Tamamen bir temenni sözü. Sokak ağzıyla: “Fakir tesellisi”. Kimler kimler neler yapıp gittiler bu dünyadan.

Eden bulur ben buna hep inanırım. Çocuklarından genelde bulurlar.

İlahi adalet, karma artık adına ne dersen gerçekten bir ayıpladığın, kınadığın şeyi bir de yaşattığın şeyi yaşamadan ölmüyorsun gerçekten.

Kesinlikle yaşanır. Bu yalıma kadar kendi hayatımda ve başkalarında gördüğüm bu. Yaşattığını Yaşar insan.

Kesinlikle doğrudur. Bu hayatta herkes yaşattığını yaşar ama bugün ama yarın eninde sonun yaptığı kötülüklerin veya iyiliklerin karşılığını alır.

Tabi ki de doğruluk payı ola bilir ama tamamen doğru diyemeyiz ama böyle olsaydı herkes düşünerek bir şeyler yapardı

Her yaşattığını herkes yaşıyor mu ben pek sanmıyorum bu tamamen dini bir şey inancınızla alakalı bende inanıyorum ama herkes için geçerli değil

İnşallah doğrudur bu olay çünkü bana yaşattıklarını yaşamasını istediğim insanlar var.

Bu söze çoğu kez şahit oldum , yarına kalır ama kimsenin yanına kalmaz , bu dünya da iyilik yaparsan karşına iyilik çıkar , hani diyorlar ya etme bulma dünyası diye bu söz da tam ona göre.

Bugün olmazsa, yarın olur. Yaşattığını muhakkak yaşarsın. Çevremde bir çok örneği var.

Bugün olmazsa, yarın olur. Yaşattığını muhakkak yaşarsın. Çevremde bir çok örneği var.

Bence %100 doğru çünkü bu konu hakkında bir hadis var.

ben çok inanıyorum ve motive oluyorum bana kötü bir şey yapıldığında aynı şeyi yaşayacağını düşünüyorum

insan yaşattığını yaşamadan ölmez. Çoğu kotu olan insanın başına gelince hatta bu lafı kullanırlar.

Yaptıklarımızın bedelini muhakkak bir yerde bir şekilde ödüyoruz. Doğruluk payı olan bir söz.
Genelde canı yanan insanların kullandığı ya da onları teskin etmek için söyleniliyor.
Sadece bu düşünceyle yaşamak insanı biraz yorar gibi geliyor bana.

Önemli olan mağdur olan kişi değil de sorunu çıkaran kişilerin bunu düşünerek hareket etmesi.
Ama nedense hep başkaları için kullanıyoruz bu sözü.