İnsanın kafasının(beyinin zihinin)rahat olması için ne gibi şeyler yapılabilir?

İnsanın kafasının (beyninin zihininin) rahat olması için ne gibi şeyler yapılabilir, kafa rahatlığı ne için önemlidir insanın kafası zihni rahat olmaz ise ne olur, kafa zihin rahatlığı nedir, kafa boş, sakin, huzurlu ve rahat olursa nasıl olur?

Kafa ve zihin rahatlığı için olabildiğince düşüncelerden uzak durmak gerekiyor. Sevilen aktiviteler yapılarak bu işlem daha kolay olur.

Çok fazla düşünmemek lazım , her şeyi kafaya takmamalıyız, akışına bırakmalıyız hayatı. Bu şekilde zihnimiz rahat olur.

Sessiz bir ortamda gözlerini kapatarak güzel bı şarkıyla güzel seyler düşünürsek bence rahatlamak mümkün olur

Tek başına ormanlık alanda yürümek yol bitene kadar kendi halinde almak doğa sesi insanı iyi yapıyor.

Rahat ve güzel bir uykudan sonra güzel bir kahvaltı, olabildiğince sıkıntılardan uzak bir ortam. Zihnimizi rahatlatır.

Stresten uzak durulmalı. Stresle baş edilmediği zamanlarda ise geriye çekilip biraz duraksamak dinlenmek lazim. Sevdiğin şeyleri yapmalı düşüncelerden uzak durmalısın. Telefon ve bilgisayarı bırakıp karanlık bi odada kendini dinlenmelisin. Yanına telefon almadan bazen uzun yürüyüşlere çıkarım. Imkanim olursa dağ tırmanışı doğa yürüyüşü yaparım ben de

kesinlikle ve kesinlikle uyku ve duş onlar bana iyi geliyo

Güzel bir uyku uyuması, kafası rahat edincede stresten uzak kalması gerekir ve eğer çevresinde güzel bir ormanlık alan varsa, yürüyüş çok iyi gelir, temiz hava, oksijen rahat bir kafa için şart…

Kötü düşüncelerden, devamlı kötü şeyleri düşünmemekten geçiyor bence. Ve rahat uyumak

Düzenli bir uyku saglikli beslenme kaygıdan ve stresden uzak durmak kişinin zihninin ve beyninin rahat olmasıni sağlar.

Müzik dinlemeli, hoşlandığı şeyleri yapmalı ben beynimi rahatlatmak için genelde resim çizerim, yürüyüş yaparım doğanın içinde kaybolup ruhumu bulurum.

Öncelikle borcu harcı olmamalı. Geçim sıkıntısı ile uğraşmamalı. Aksi halde istediği müziği dinlesin istediği aktiviteyi yapsın öyle bir ihtimal yok.

Meditasyon yapılabilir, doğa yürüyüşü, sahilde bisiklet sürmek zihni sakinleştiriyor bence.

Sevdiği aktiviteleri yapabilir.Ne yapmaktan hoşlanıyorsa,zevk alıyorsa onlarla uğraşabilir.Mesela ben arabayla gezmeyi seviyorum kafam çok doluysa,müziğide açıp uzun uzun yolculuk yapıyorum ve beni rahatlatıyor.Herkesin yapmaktan hoşlandığı aktiviteler vardır yani.

sevdiği şeyleri yapmalı. Sevdiği ortamlardan bulunmalı. Sevmediği kişileri kendisine dert etmemeli.

Kafamızın rahat olması için kafamızın içinde bizleri rahatsız eden şeylere son vermemiz gerekir. Çünkü istediğimiz olumlu şeyleri önce kendimiz kabul etmeliyiz. Kafamızı rahatlatmak için müzik dinleyebilir ,meditasyon ve spor ile kendimizi rahatlatabiliriz.

İnsanın kafasının rahat olması için stresten uzak durması gerekir. Zihnimizin rahat olması için şarkı dinlenebilir, kitap okunabilir böyle şeyler bu gibi aktiviteler yapılabilir.

ilk önce stresten uzak olacak tek başına tabiat yürüyüş olabilir tatile gidebilir falan filan

Namaz kılsın. Insanı çok güzel rahatlatıyor. Onun haricinde insanı dinginlestiren fon müzikleri dinlenebilir ve kişisel gelişim kitapları okunabilir.