İnsanlar Bir Şeyde Neden Hep Kusur Ararlar?

İnsanlar Bir Şeyde Neden Hep Kusur Ararlar ? Sebebi Nedir?

Çünkü insanlar aslında kendilerinin kusursuz olduklarını düşünürler ve bu yüzden her şeye bir kulp bulurlar. Aslında kusursuz hiç kimse yoktur. Mükemmele yakın olaylara ya da kişilere bile bazen kıskançlık ya da çekememezlik etkisi ile kusur bulunabiliyor. En önemli sebebi ise kendilerini tatmin ederek kendi ayıp ve kusurlarını örtmektir.

İnsanlar genellikle kendileri kusurlu olur ama bunu kendilerine yediremezler.Bilinçaltından gelen o fesatlık duygusuyla başka insanlar kusursuz bile olsa ondan bir şekilde kusur ararlar ve bu sayede kendi kusurlarını örterler yada sadece öyle düşünürler.

Elbette her insanın kusuru vardır. Kusursuz insan yoktur ama bazı insanlar kendilerini kusursuz sanarlar. Bu yüzden başkalarının yaptıkları işlerde kusur ararlar. En ufak hataya tahammülleri yoktur yada o gün sinirli ise sinirini sizden çıkarmak için yaptığınız işte kusur arar. Bu konuda tavsiyem kulak asmayın böyle insanlara hiç kimse kusursuz değildir. Sadece yaptığınız hatayı görüp bir daha yapmamaya çalışın.

Sebebi insanın doğasında mükemmelliğe ulaşma isteği vardır. Bunun için de herzaman bir kusur arar ve genellikle bulur. Daha iyisini yapmak için çalışır. Diğer bir durumda kıskançlıktan dolayı herşeyde bir kusur aranır.

Her şeyin hiçbir zaman mükemmel olmayacağını düşündükleri için her zaman sorgular her şeyde bir kusur ararlar dünya da kimsenin mükemmel olamayacağı algısı olduğu için her şey kusurlu hatalı görünür