İnsanlar kendi kendilerini neden gıdıklayamaz?

Arkadaşlar , insanlar kendi kendilerini neden gıdıklayamaz?

Ben buna inanmıyorum. Kendini gıdıklayabilen bir tek benim galiba. Özellikle ayak tabanıma dokunamıyorum bile.

ben de kendimi gıdıklayamıyorum da gıdıklayabilen arkadaşlarım var insandan insana değişiyor sanırım.

kendimi gidiklayabiliyorum maalesef. :slight_smile:

psikolojik etken olma olasılığı çok yüksek
Tik gıdık alma gibi etkiler zaten psikolojik üzerine gidilirse yenilebilir

İnsan gıdıklama eylemini gerçekleştirir ama nedense gülme eylemi gelmez gıdıklamanın ardından. Altında psikolojik bir baskının yatma ihtimali yüksektir. Yine de ayak altından yapılacak ince gıdıklamalar kişiyi güldürebilir.

Sanırım bu psikolojik bir durum ben kendi kendimi gıdıklayamıyorum. Ama kardeşim kendi kendini gıdıklayabiliyor.

kişi kendi dokunuşunu tanıdığı için gıdıklanmaya bilir. Psikolojik nedenlerden dolayı his duygusu kaybolur ancak kaşı taraftan gelen hareketin sonucu vücut duyarlılığını kastıgı için gıdıklanma oluşur.

Insanların kendi kendini gıdıklayamamasının asıl nedeni beyin oluşacak olaya hazırlıklı olmasıdır eğer başka birisi ile veya dışarıdan bir etken üzerine gıdıklanıyor iseniz o zaman beyniniz sinir hücrelerini kontrol edemez ve ani bir hareket ile sizin o gıdıklanan sinirlerinizi hareketsiz kalması ile refleksif olarak gıdıklanırsınız ama kendi düşünceniz üzerine kendinizi gıdıkladığınız zaman beyin bunun farkında olacaktır O yüzden bir şey yapamaz ve onu engeller sizde bu sayede gıdıklanmaz sınız bilinçli olan çoğu şey bu şekilde geri Teper mesela rüyanızda öldüğünüzü görmezsiniz Bunun nedeni beyin buna hazırlıklı olmasıdır mesela dışarıda ayağınızı yolun küçük bir taşına vurduğunuz zaman canınız çok yanar ama kasıtlı olarak vurduğunu zaman yine yanar ama eskisi gibi yanmaz

Katılmıyorum çünkü ben kendi kendimi gıdıklyabiliyorum :smiley:

İnsanlar kendini gıdıklayabilir. Ama başkasının sizi gıdıklaması daha hoş oluyor ve insan mutlu oluyor. Ben bu cümleyi çok yanlış buluyorum ve saçma geliyor.