İnsanlar neden başkalarının hayatına karışır?

Yakını olsun ya da olmasın neden insanlar başkalarının hayatına karışırlar ?

kendi hayatlarını istediği şekilde düzene sokamadıkları için başkalarının hayatıyla kendini rahatlatırlar.

Kendi hayatlarının normal olduğunu ya da diğer insanların yaşam şekilleri kendilerince yanlış olduğu için kendilerinde karışma hakkı buluyorlar.

O kadar meraklı bir toplumuz ki . Birbirimizin özeline tecavüz etmek için kan bağımızın olmasına gerek bile yok. Kim nerde , kiminle , hangi işi yapıyor, ne zaman geldi , kaçta çıktı. Bence boş, işi gücü olmayan , gereksiz diyebileceğimiz insanlar uğraşıyor bu işlerle. Nedenide iki kişi bir araya gelince konuşacak malzeme lazım.

Kendi hayatıyla ilgili hiçbir şey olmadığı için başka kişilerle ilgilenirler.

Kendilerine göre doğru olan bu olduğu için karışma ihtiyacı duyarlar ve saçma, yanlış bir durum fakat karışıyoruz maalesef.

Kendileri istediği hayatı yaşayamıyordur veya yaşamamıştır o yüzden sürekli başka insanlara karışırlar.

Kendi doğrularını , düşüncelerini sizin uygulamanızı isterler . Çok sinir bozucu bir durum , özellikle akrabalar .

Bazı insanlar sırf can sıkıntısından veya kendi hayatlarının renksiz olmasından dolayı, başka insanların hayatlarıyla ilgili yerli yersiz yorum yapma ihtiyacı içinde olurlar. Bazen o kadar ileri giderler ki sizin hayatınızda sizden çok söz hakkına sahiplermiş gibi davranırlar. Bu durum her zaman için bana çok gülünç gelmiştir. Keşke herkes kendi hayatını yaşasa. Çünkü herkesin doğrusu aynı olmak zorunda değil ve bu yüzden başkalarının baskıcı yorumlarına veya bakışlarına da kimse katlanmak zorunda değil.

Kendisinin daha iyi bildiğini düşünerek karışır yok şu şöyle olaymış daha iyi olurmuş yok şunu niye nasıl yaptın diye diye kendi hayatını görmez göremedikten sonra da başkalarına sataşır durur.

Kendi hayatlarından memnun olmayan, kendi hayatlarını dilediğince yaşayamayan insanlar diğer insanların hayatına karışabilir. Kendi ile barışık olamayan insanlar da sürekli diğer insanların yaptıklarına karışabilir onları eleştirebilirler.

Bence kıskançlıktan dolayı, çekemiyorlar o yüzden müdahale etmeye çalışıyorlar.

Başlarının hayatına karışırlar çünkü kendi hayatlarından umudu kesmişlerdir