İnsanlar neden bisiklet kullanmıyor?

Araba kullananların sayısının bisiklet kullananlardan çok daha yaygın olmasının sebebi nedir?

Gençler genellikle bisiklet kullanıyor ancak yetişkin insanlar araba olduğu için pek bisiklet kullanmıyor.

Benim etrafımdaki birçok insan bisiklet kullanıyor. Ancak elbetteki soğuk havalarda maalesef kullanmak çok mümkün olmuyor. Birde mesafe uzunsa zor oluyor. Aynı şekilde herkes sanırım bisiklet barındırabilecek alana da sahip değil, yurtta kalan insanlar da var.

Bisiklet ile belli mesafelere gidebilirsin. Ve uzun sürer. Arabayla her yere kolayca gidilebilir. Aslında bisiklet daha kullanışlı benzin, trafik derdi yok.

İnsanların tembelliğe, rahatlığa ve lükse alışmış olmasından kaynaklanıyor.

Rahatımıza düşkün olduğumuz için araba varken binmiyoruz

Çünkü insanlar buna alışmış. Bir ülkedeki devlet başkanı bile işe bisiklet ile gidip geliyordu. Şimdi maşallah araba bile yeterli olmuyor. Zenginliğe göre uçak falan tahsis ediliyor artık. Ülkemizin trafiğinde bisiklet kullanarak işe gidilmeye kalkılsa ertesi sabaha anca varılırdı herhalde.

bisiklet kullanırken kendin emek harcıyorsun ama araba öyle değil bu yüzden rahatlık olduğu icin araba tercih ediliyor

Kullanan aslında oldukça fazla biz dikkat etmiyoruz . Ben elektrikli bisikletleri daha çok seviyor ve kadınların daha fazla kullanmasını istiyorum.

Üşengeç oldukları için kullanılmıyor olabilir. Halbuki ne kadar sağlıklı olur.

Tembel bir milletiz sağlık için bile pedal cevirnek zor geliyor. Hem benzin fiyatlarına isyan ediyoruz hemde tuvalete bile araba ile gidiyoruz.

Aynı soruyu kendimce bende sormuştum biraz geç onaylandı sizinkinden. Düşüncelerimiz aynıymış demek ki:slight_smile: İnsanlar rahatlığa alışmış alışkın değil bisiklet kullanmaya ülkemizde, Hollandada adam takım elbise ile bile işyerine bisikletle gidiyor çünkü trafik sıkıntısı çekmiyor. Burda kadın kullandığı zaman abes karşılanıyor. Bisiklet yolu yok, arabalar dikkatsiz.

zamandan tasarruf etmek için bisiklettin kullanılmadığını düşünüyorum ama spor amaclı yapılması gereken bir aktivite olduğunu düşünüyorum.

artık insanlar üşengeç olduğu için bir emek gözetmeksizin daha rahat olmasını istedikleri için arabayı tercih ediyorlar

bisiklet pedalını sürekli çevirip kalori yaktığımız için insanın zoruna gidiyor. Halbuki bisiklet sürmenin ne kadar sağlıklı olduğunu biliyoruz. İnsanlara araba daha konforlu az eziyetli lüx geldiği için herkes arabaları tecih ediyor. Yaşlılarımı haric gençlerin bisiklet kullanmaları taraftarıyım…

Evet aynıymış (: Ben de sizin sorunuza kendi düşüncemi yazayım o zaman