İnsanlar Neden İntihar Eder?

Arkadaşlar intihar eden birini gördünüz mü ? İntihar eden birini vazgeçirebilen var mı ?

Cunki olmek kurtulustir ve kendilerini suclu hissederler kurtulmak icin

Artık canına tak eder herşeyden kurtulmak ister ve eder.

Valla bende edicem yakında canıma tak etti çünkü …

insanlar devreyi yakınca mecburen olur

büyük ihtimal aşırı bir bunalıma giriyordur. O an düşünemiyordur. Takıntılıdır. Allah sabır versin çok çok zor bir durum. İnsan üzülüyor

Ruh halleri bozuluyor sonrada dayanamıyorlar intihar teşebbüsünde bulunuyorlar.

Ekonomik sıkıntılar,aşk hayatı gibi kötü nedenlerden dolayı dayanamayıp intihar eder.

Bir insanın gerçekten aklı başında iken intihar edebileceğini düşünemiyorum hayattaki hiçbir sıkıntı intihar etmek için yeterli bir sebep değil olamaz da…

Bir insan başka biri için intihar ediyorsa daha aklını tanımamış demek. Çok saçma. Hayat herşeye rağmen güzel.

Ölmeyi kendilerine kurtuluş seçtikleri için bu yola başvuruyor

ben hiçbir zaman intihar eden birini hiç görmedim ama daha önce illaki kurtaran olmuştur

O anda hayatındaki bütün sıkıntıları gözünün önüne gelir ve artık taşıyamayacağı hım farkına varır. Sonrasını düşünmez ve hayatını sonlandırmak ister.

slm ya borcu ya bunalımda yada ruhsal sorunları olduğunu düşünüyorum yoksa insan bile bile niye canına kiysinki allahın verdiği canı allah alır.

Hiç görmedim görmekte istemem çok zor bir durum çokta kötü bir an değişik bir ruh hali galiba yoksa kimse intihar etmez

neden olacak şeytan vesvese verdiği için

Hayattan bıkmış ve bazı kişilerin acımasız davranışlarına mahfuz kalmış olabilir.

gerçekten artık tutunacak bir dalı kalmayanlar yada elinden bir şey gelmeyenler

Cok kapsamli bir soru bu çünkü herkes icin cevap farklidir

Görmedim ama çok duydum sebebi psikolojik sorunlardır.