İnsanlar neden suç işler?

Insanlar neden suç işler? İnsanları kötü yapan nedir? Suç işlemek genetikmi yoksa bir psikolojisi bozuklukmu?

Zaman içerisinde insanların belirli bir kullanım içerisine girmesi ve içerisine girmiş oldukları Bunalım neticesinde yaşamış oldukları ürolojik denge bozukluğu ya da ekolojik denge bozukluğunda İnsanların kendisini rahatsız hissetmesi ve çevrede bulunan bireylere eşyalara ya da canlılara zarar vermek istemem ortaya çıkmaya başlamaktadır insanların suç işlemesinde ki temel sebep yönelik ekonomik kaygılar ya da bireyi sıkıştıran bazı durumlar neticesinde ortaya çıkmaktadır özellikle en fazla ekonomik sebepler durumunda ortaya çıkar suç işleme oranları gelir seviyesi düşük ülkelerde daha çok görülmektedir.

Insanlar neden suç işler konusuna gelecek olursak insanlar bilerek ya da bilmeyerek bir şekilde suç işleme elimine giriyorlar. Bu suç işleme nedenleri arasında insanlar suç işleme eğilimini genetik nedenlerle işledikleri bilimsel olarakta kanıtlanmış. Bu tabi her insan için geçerli olan bir durum değildir. Tabi bu durumun dışında yaşadığı sürece boyunca sonradan gelen nedenlerle suç işleme eyilşmine sahip olabilmektedirler. Son dönemlere baktığımızda da suç işleyen insanların ekonomik bunalıma girmeleri, psikolojik sorunlar yaşamaları, yetememe düşüncesi, sosyal faaliyetleri olmaması, işsizlik gibi nedenlerle de suç işlemektedirler. Bazen insanlar kendi istekleri dışında mecburiyet doğrultusunda da suç işlemektedirler.

Suç işlemeye değişik tür sebepler ortaya çıkartmaya birçok etken sebebiyet vermektedir suç işleyen kişilerin temel sebepleri arasında genel olarak bakılacak olursa psikolojik olarak bazı travmalar geçirmiş olan kişiler mail göstermektedir suç işlenmesi amacıyla her ne kadar çalışmalar yürütüyor SD insanların psikolojik sorunlarının yanı sıra aynı zamanda kendisinin dış çevreye karşı iletişim becerilerinin zayıf olması sosyal ortamlar içerisinde aktif olarak yaşamını sürdüren memesi en önemlilerinden Bir tanesi ise işsizlik ve iş sorunun ekonomik faaliyetler yüzünden kişinin kulağına girmesi neticesinde suç işleme oranları sürekli olarak yükselmek göstermektedir özellikle ekonomik açıdan düşük gelir seviyesine sahip ülkeler genellikle suç oranlarının en yüksek olduğu ülkeler olarak bilinmektedir Bu ülkeler içerisinde varolan en temel ülkelerden bazıları ise Afrika ülkeleridir Zira buradaki ülkelerin içerisinde suç oranları ve şiddet oranları yükselir.

İnsanların yaşam tarzına göre değişir ama bu onların haklı olabileceği anlamına gelmez ve gelemez

İnsanlar suç işliyosa bu ya onların akıl sağlığının yerinde olmadığını, ya da işlediği suçtan gelen kazanca çok ihtiyacının olduğunu gösterir.

Kimi insanların psikolojisi bozuk olabiliyor ve bu kişiler suç işlemeye meyilli oluyorlar işte bu nedenle suç işlerler. Bence en büyük nedeni insani özelliklerden uzak büyümüş olmalarıdır. Bu nedenle sevgisiz oluyorlar.

Aslında insanları kötü yapan hem kendisidir hem de karşısındaki kişidir. Ama suç işleyecek kadar yani atıyorum hapislere düşecek kadar bir şey yapıyorsa sinirleri ciddi anlamda bozuk olabilir. Genetik ya da sonradan olduğu hakkında pek emin değilim ama her insanın içerisinde kötülük vardır. Ancak önemli olan onu kontrol edebilmektir. Öyle iğrenç kişiler çıkıyor ki karşımıza bazen insan kendini tutamayabiliyor. Ama işte sırf bir başkası sizi sinirlendirmek için üstünüze geliyorsa sakın buna inanmayın. Sizin içinizdeki canavarı çıkarmak istiyor. Buna izin verirseniz karşı taraf kazanır. Bazı şeyleri kontrol etmelisiniz. Yoksa sonuçları bazen çok ağır olabiliyor.