Insanların en mutlu olduğu zaman dilimi

Araştırmaya göre insanların en mutlu olduğu zaman Cumartesi günleri akşam saat 7:30 mus. Peki neden acaba?

Mesai stresinden uzaklaşıldığı ve tatilin tam ortalarında ki zaman diliminde denk geldiği için olabilir. Burada tabi önemli olan faktör devlet memuru olup olmadığımız yani haftanın beş günü mü yoksa altı günü mü çalıştığımız. Devlet memurları için cuma akşamından başlayan tatil, özel hayatta cumartesi akşamları başlayabiliyor. Arada bir gün olmasına rağmen gerçekten de çok büyük bir fark oluşabiliyor, en azından psikolojik olarak fark oluştuğunu söyleyebiliriz. Hafta içi bitmeyen mesai günleri hafta sonuna gelince sanki su gibi akıp geçiyor. Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi hafta sonu tatili de göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.

Bu kişiden kişiye değişir bence. Her insanın mutlu olmasını sağladığı bir aktivite, bir iş vardır, o güne denk geliyorsa o gün mutlu olur. Mesela ben cuma günü mutlu olan insanlardanım.

Bu kişi ya da kişilere göre değişir.Ben ailecek vakit geçirildiğinde daha mutlu oluyorum.

İnsanların en mutlu olduğu an karşsındaki karşısında kendini değerli hissettiği andır.

Kişiden kişiye değişir ama bana göre en mutsuz oldukları zaman sabah erken kalktıkları zamandır.

Herkesin bu durumu farklıdır. Benim için mesela sevdiğim ile birlikte olduğum zamanlar. Sonra bir hobimi yaparken. Mesela balık tutarken, zıpkın ile dalarken, futbol oynarken ve izlerken, at yarışı izlerken. Bu liste uzar gider. Şöylede bir şey var ki insanın en mutlu olduğu an aslında en zayıf olduğu andır da.

Bana kalırsa insanların en mutlu olduğu aman dilimi mesai bitimidir bu benim içinde böyleydi.

Bence tam uyku vakti en mutlu oluyorlar tüm hayatı arkaya bırakıp dinleniyorsun çünkü.

Hayatımın hiçbir döneminde o saatte kalkıp mutlu muyum diye kendimi yoklamadım. Deneyselmiş ancak ben bunu denemek için çok fazla geç uyanmaktayım. Benim en mutlu olduğum zaman dilimi öğlen uyandığımdadır.

yanlış araştırmışsın çünkü insanlar cuma günleri %11 daha mutlu oluyorlar

Bu unsur, kişiden kişiye değişmektedir. Akşam insanları genellikle mutlu olmazlar. Ancak sabah erken kalkanlar ve buna alışkın olanlar mutlulardır.

Bence insan kendini mutlu hissetmek için bir zamana bağlı kalmamalı mutluluk her yerde her zaman olabilir

Benim mutlu olduğum zaman yok. Her günüm aynı. Bunun uydurma olduğunu düşünüyorum.

bence her zaman olabilir bu zaman dilimi önemli olan yaptıgın seyden keyif alman yada hep keyif aldıgın seyleride yapmak olabilir

Sevdiklerinin yanında oldukları zamandır bence. Ailesinin sürekli dizinde olması kadar güzel bir mutluluk var mıdır ki ya

Ben pek bir şeylerden keyif alamam. Mutlu da olamam. Genel itibari ile öyle sıradan bir insan olmayı her daim tercih etmişimdir.

İşten eve geldiğim,izinli olduğum günler, ailemle geçirdiğim zamanlar ve sevdiğim insanın yanında olduğum zamanlar.

Akşam geç vakte kadar oturma keyfi sabah erkenden kalkıp işe gitmemenin rahatlığı güzel pazar kahvaltısı tatil hepsi bir arada onun için.

Çok ilgincmis neden o saat diliminde mutlu oluyorlarki. Bir insan her zaman mutlu olması lazimki. Bu dünyada yasaya bilsin yoksa zor olur.