İnsanların yüzleri karakterlerini yansıtır mı? (Bölüm 1)

İnsanların Yüzünden Karakterlerinin Nasıl Olduğunu Anlayabilir miyiz?

1 Beğeni

Hayır anlayamayız .Birinin yüzüne bakıp şu şöyle demek bir önyargı göstermektir bence.

Bence yansıtır. Gözler kalbin aynasıdır lafına inanıyorum. İnsanlar bakışlarıyla niyetlerini belli ederler.

Yani kısmen bu soruyu doğru sayabiliriz. Genelde mimikler belli eder. Yani insanların yüzleri de büyük ihtimalle karakterlerini yansıtıyor diyebiliriz…

Bunun ile ilgili bazı araştırmalar bulunmakta o araştırmalara göre evet karakter analizi mümkündür.

Yani bence kimsenin karakteri yüzünde yazmak kişinin karakteri kalbinden ve vicdanında gelir. Güzel bir söz vardır kitabı kapağına göre yargılamak gerekir diye.

bence yansıtır çünkü ben bazen bazı insnalara ısınamam soğuk gelir bu yüzlerine yansımasından kaynaklı olabilirr

Yüz okuma sanatının bilimsel ismi fizyonomi (fizyognomi).
İnsanların yüzleri karakterlerini yansıttığı inancı benimsenmiş olmalı ki bu konuda uzmanlar bile var. Aslında bu yüz okuma sanatı eski dönemlere kadar dayanıyor. Aristo, Platon gibi Yunan filozofları bile bu konuyla ilgili oldukları yönünde bilgilerle karşılaşıyoruz. En basitinden polisiye romanlarında bile yüzden karakter analizine rastlıyabiliyoruz.

Benim fikrim yansıttığı konusunda,çünkü bir insanın bakışlarından,gözlerinden,mimiklerinden bile sizin hakkınızda iyi yada kötü düşündüğü belli oluyor.

Bence anlayamayız öyle bir şey yapmaya kalkarsak ön yargı yapmış oluruz. Artık insanlar kendilerini çeke çeke karşısındakine davranıyor zaten kimse birbirine güvenmiyor bu yüzden hemen karar vermemek lazım.

Bence yansımaz neden yansıtsın ki insanın karakteri ruhuyla alakalıdır . Bu yüzden karakteriniz ruhunuzu etkiler .

Ben yaşadığım tecrübelerden dolayı insanlara hep 1 adım geriden bakarım. Bu nedenle ilk tanıştığım insanların gözlerine çok iyi bakar, mimiklerini inceler, tavırlarını gözlemlerim. Ve bunu yapmaya başladığımdan beri iyi dediklerim iyi, kötü dediklerim de kötü çıkar. Özellikle kötü olduğunu düşündüğüm insanları yakınlarıma da belirtirim ve bir süre sonra bu uyardıklarım ‘nasıl anladın böyle olduğunu’ derler. Bu bir sanat mı, yoksa tecrübe mi bilemem ama yapabildiğime eminim

Kimi insanın yüzü karakterini yansıtır, kimi insanın da yüzü karakterini yansıtmaz, genel olarak insanların yüzü karakterini yansıtmaz.

Karakterini sır gibi çok iyi gizleyebilen insanlar da oluyor. Bunu yüzden anlamak birazcık zor açıkçası. Yüzü ve ifadeleri çok sert olup da içi pamuk gibi olan insanlar da var. Kavraması zor biraz.

Insanların yüzlerinden karakterleri çokta anlaşılmaz, biz nekadar yüzüne bakıp bu böyle biridir diye tahmin etsek bile, konuştuğumuz zaman farklı bir düşünce içine girdiğimizi anlarız…

Pek inanmasamda aslında yansıtır. diye düşünüyorum :grinning:

bence anlaması zor ama yüzüne bakıp karakterini anlayamazssın düşündüğümüz gibi olmuyor

Bence anlayamayız çünkü yüzü çok masum gözüken bir insan aslında çokta sinsi biri çıkabilir.

Sanmıyorum yoksa kimin ne olduğunu hemen anlardık.Ama tam tersi ummadığımız şeyleri tahmin bile edemeyeceğimiz kişiler yapabiliyor.

İnsanların yüzleri karakterlerini yansıtır bence insanların yüzlerine bakarak karakterlerini biraz da olsa anlayabiliriz.