İnstagram beğeni sayılarını kaldırmayı hedefliyor

Beğeni kaygısını kaldırmak istediğini, beğeni sayısına değil fotoğrafa odaklanılması gerektiğini söyleyen instagram artık sadece gönderi sahibinin beğeni sayısını görebileceğini söylüyor. Düşünceniz nedir?

Çok saçma. :slight_smile: Görsek ne görmesek ne.

Ne cevap yazacağımı bile bulamadım. :slight_smile:

Millet beğeni sayılarına mı odaklanıyormuş.

Bu çok iyi olmadı. Beğeni sayısı kaldırıldığında fazla kişiye ulaşım sağlanamaz.

Bir açıdan mantıklı çünkü insanlar beğeni sayısını çok fazla umursamaya başladı. Ben instagramın en başından beri amacına uygun kullanıldığı düşünmüyorum. Fotoğraflardan çok fotoğrafların aldığı beğeni daha önemli. O yüzden aldıkları bu karar iyi bir şekilde sonuçlanabilir ama birçok insanın beyğeni sayısının kaldırılmasından hoşlanacağı da sanmıyorum.

Sadece fotoğraf sahibinin görebileceği bir beğeni sayısı bence makul tabi bu odaklanma açısında ne kadar işe yarar orası muallak

Bence olması gereken o zaten. Beğenileri sadece fotoyu paylaşan görebilmeli. Çok saçma çünkü yada ayar olmalı sen görebilmeli yada göremesin diye bir ayarlama.

Mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bazı insanlar sırf insanların beğenisi bir bir şeyler yapıyor ve bu da zamanla sorunlara yol açabiliyor. Eğer böyle bir şey yaparsa, sosyal medya bir açıdan büyük bir adım atmış olacak bence.

Bence çok güzel olur zaten herkez beğensin diye resimler paylaıyurlar bence kalkması çok güzel olur.

iyi olur :mouse: Facebook vardı istegrama ne gerek vardıkı bence hepsi kurgu ben hıc sevmiyorum ama bazı seylerı guzel tabi yemekler felan kahkaha komedi mesela meşur olmak istiyorsan koy bu video çat hemen meşhur oluyorsun begenıye gerek yok takipçim olsun yeter gı :joy::joy::joy:

Mantıklı bence beğeni olsun diye higle yapan cok kişi tanıyorum.

sürekli saçma algoritmalar yapıyor naparsa yapsın artık yakında bence instagram kalmıcak

Olması gerekeni yaparlar millete ne bir başkasının paylaştığı gönderinin ne kadar beğenildiğinden.

Bence bir yandan da iyi oldu. İnsanlar boş vakitlerini kim kaç beğeni almış diyerek geçirmeye başlamıştı.

Bence de Kaldırılsın Beğenileri Sadece Paylaşan Kişi Görsün

bence beğenme sayısını kadırmasni güzel olacak şuan herkes fotoğraf güzel olmamasina rağmen o fotoğrafın beğenme sayısı olduğu zaman otomatik olarak insanlarda güzelmiş galiba olmasaydi beğenmezdi diye düşünceye geliyor

Aslında böyle bir şeye gerek yok birşey yapmasalar da olur.oldugu gibi devam etsin :joy:

bence de çok mantıklı insanlar sürekli beğeniyle uğraşıyorlar

Doğru, mantıklı bir karar olduğunu düşünüyorum ziraa parayla, hileyle takipçi alanlar oluyor zaten bunun dışında sırf ünlü olduğu için fotoğrafları güzel olmasa bile beğeniliyor. Mantıklı bir karar.

instagramın boş beleş güncellemelerinden biri cok tepki alir olmaz daha once degistirdigi profil resmine bakilabiliyor olmasi gibi

İnstagram git gide sıkıntılı güncellemeler ile kendisinin popülerliğini azaltıyor. Yeni bir sosyal medya ağı her an patlayabilir.