İnternet paketi nasıl idareli kullanılabilir?

iNTERNET PAKETİMİZİ NASIL İDARELİ KULLANIRIZ ?

Eğer Youtube kullanıyorsanız çok veri harcıyor. Müzik dinlemek için kullanıyorsanız görüntü de olduğu için daha çok veri harcıyor. Aşağı koyduğum görselde video kalitesine göre dakikada kaç MB veri harcadığını gösteriyor.

">
Müzik için Spotify gibi sadece sese yönelik uygulamalar kullanırsanız ciddi farkı görebilirsiniz.
Bunun dışında İnstagram kullanıcıysanız İnstagram'ında veri kullanımı biraz yüksek. Tahmin edileceği üzeri görseller yerine videolar daha fazla veri kullanıyor. Otomatik video oynatma özelliğini kapatarak bir miktar veri kullanımı azaltabilirsiniz. Profilin sayfanızda sağ üst köşedeki 3 noktaya tıkladığınızda yanda bir menü açılacak. En alttaki Ayarlar sekmesine tıklamanız gerekiyor. Burada açılan pencereden Hesaplar kısmına girerek Hücresel Veri Kullanımı sekmesini göreceksiniz Veri Tasarrufu özelliğini etkin ederek otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz.

İnternet paketi eğer fazla indirme yapmazsan Sadece sörf yaparsan yeteceğini inanıyorum birde fazla kişi ile kullanmazsanız bence yeter

İzlenilen videolar ve müzikler çok veri harcıyor eğer video ve müzik dinlemezsen yada indirmezsen yetebilir.

İzlenilen videolar ve müzikler çok veri harcıyor eğer video ve müzik dinlemezsen yada indirmezsen yetebilir.

youtube’dan müzik dinlemek yerine youtube music uygulamasını indirerek dinleyebilirsiniz. video klipler olmadığı için daha az internet harcanır

telefonu kullanmadığımız zamanlar mobil veriyi kapatarak olabilir çünkü arkaplanda çalışan programlar sürekli internetinizden yemeye devam eder.

Müziklerinizi ve uygulamalarınızı wifi bulduğunuz yerde telefonunuza indirip internet kullanmadan yüklerseniz tasarruf edersiniz. Ayrıca instagram youtube gibi uygulamaların kullanımını azaltmak faydalı olacaktır

İnternet paketini hesaplı kullanmak için videoları düşük çözünürlükte izlemek, kullanılmadığı zamanlarda kapatmak veya Wi Fi kullanmak, sosyal medya kullanırken otomatik video oynatma seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Evde yada bulunduğun ortamda mobil veriyi kapatıp Wi-Fi varsa Wi-Fi ye bağlanırsın.

genel olarak; indirme, video izleme ve instagram çok harcıyor. Bunların kullanımını azaltırsan daha idareli kullanmış olursun

kaliteyi azaltarak sadece mesaj yazarak video veya film izlemeyerek

eger ıphone kullanici isen uygulamalarin mobil verilerini ayrı ayrı kapatman lazim kullanmadigin zamanlarda

Bilgisayar ve mobil cihazlar dahil, güncellemeler ve arka plan hizmetlerini iyi ayarlamak gerekir. Kullanılmayan uygulamalar hem cihazın hafızasında gereksiz yer tutar hem de gereksiz yere güncelleme ve ağ trafiği alırlar, kullanılmayan uygulamalar silinmelidir.

Sanırım bu imkansız yani ben beceremiyorum ama instagrama az girersen idareli kullanılır diye düşünüyorum :smiley:

İnstagram veya youtube a daha az girerseniz internet paketinizi daha idareli kullanabilirsiniz .

Evde internetiz wifi üzerinden sorun yok dışarıda internet için,youtube videoları instagram facebook twitter videoları izlemeyin.Özellikle video izlemeyin,whatsupı hücresel veri kısmını kapatın,whatsup telegram gibi uygulamlarda size gelen mesajlar gönderilen mesajlar ciddi ölçüde internet yiyor.

ne kadar idareli kullanmak istesen de hemen bitiyor ancak vifi olan mekanlarda kendi internetini kullanmayı bırakırsan süresini daha uzun yapabilirsin

Dünyanın en zor işlerinden biri bence internet yetirmeye çalışmak. Kırsal bir yerde hele wifi çekmiyorsa. Ya hiç internete girmemek gerekir ya da video izlememek gerekiyor illa telefona bakılacaksa. Bunun için belki hobi edinilebiliri veya insan kendini işe güce verebilir.

Youtube kullanıyorsanız 144p’den şaşmayın. Hatta zorunda değilseniz hiç video izlemeyin, hangi sosyal medya platformunda olursa olsun. Videolar interneti hortum gibi çekip bitiriyor. Yapabiliyorsanız fotoğrafları da görüntülemeyin. Mesela wp’ta fotoğrafları otomatik indir seçeneğini devre dışı bırakın. Cihaz her görseli yüklediğinde internetten yiyor. Sadece yazılarla ilgilenmelisiniz. Bu şekilde internet harcamasını düşürebilirsiniz.