İnternetin insanlar üzerindeki kötü etkilerine neler yaparak önüne geçilebilinir ?

İnternetin insanlar üzerindeki kötü etkilerine neler yaparak önüne geçilebilinir ?

Tabi ki de her işin başı eğitim. İnsanlar eğitilerek internetin zararlarını kendileri öğrenerek o zararı kendileri görmek istemeyerek önleyebilirler. Bilinçsiz olabilcek bir şey değildir.

Saat kısıtlamaları koyarak veya kitap okuma alışkanlığı edinerek internete gereksinim azaltılabilir.

Zararlı Siteleri Kapatmak,Fazla Bağlanmamak.

Dikatli Olmak.

İnsanlara bu konuda çeşitli eğitimler verilmeli ki interneti nasıl kullanması gerektiğini öğrensinler.Eğer bir ebeveyn iseniz çocuğunuza tatlı dille internetin zararını anlatmalısınız ve gerekirse belirli saatlerde interneti kullanmasını sağlamalısınız.

İnsanların bilinçlendirilmesi gereklidir veya yeteri kadar kullanmaları gerekir .

Tüm zararlı siteler yasaklanmalı ve sosyal medyaya yaş sınırı getirilmeli,hesap açar iken kimliğin fotoğrafı istenmeli 18 yaşından küçük ve sabıkalı olanların hesap açmaması gerekir lakin hiç bir önlem alınmıyor ne yazık ki.

İnternetin insanlar üzerindeki kötü etkileri elbette vardır. Özellikle küçük çocuklar için vardır. İnternetin insanlar üzerinde iyi etkileri olmasıyla beraber kötü etkileride vardır. Mesela küçük çocuğun oynadığı oyunlar çocuğun üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Özellikle korku oyunları, çocukların üstünde ciddi etkiler bırakabilir. Korku oyunu oynarken, aniden çıkan korku animasyonları çocuğa kötü etkiler bırakabilir. Çocuklar eğlence veya deney videoları izliyorsa çocuk evde tek başına yapmaya çalışabilir. Ailelerin bu konuda tedbir almaları gerekir. İnternetin, insanlar üzerindeki etkilerin önüne geçmek için onu gün içinde takip etmek gerekir. Takip edin derken, başında durmayın, arada sırada ne yapıyor, ne oynuyor diye bakmanız yeterli olucaktır.