İnternetten yapılan alışverişleri daha ucuza getirmenin yolu nedir,neler yapmalıyız?

İnternetten yapılan alışverişleri daha ucuza getirmenin yolu nedir,neler yapmalıyız ?

Aradığımız ürünün en uygun fiyata satıldığı siteyi araştırmalıyız. Kargo ücretinin de bu fiyata dahil oldugu siteleri tercih etmeliyiz.

Özellikle bazı uygulamalar istenilen ürünle ilgili tüm fiyatları karşılaştırıyor ve bize en ucuz olanını gösteriyor. Bu tür uygulamalarla daha ucuza alışveriş yapılabilir.

Piyasada bir çok aynı olan ürünlerin, serbest fiyat ekonominde farklılık göstermektedir. Bazen fizki mağazada bir ürün 40 tl’ye satılırken; aynı ürün online mağazalarında yüzde 50 gibi idirimlerle 20 tl’ye alınabilir. Bu sebeple bir ürün almadan önce, ürün fiyatların kıyaslanması için araştırma yapmak gerekir. On-line alışveriş sitelerinde de aynı ürün farklı fiyatlara satılabilmektedir. Ürünü internette daha ucuza almanın yolu, alışveriş siteleri arasında fiyat karşılaştırılması yapılarak elde edilebilir. Böylece bilinçli tüketicinin cebinde daha fazla para çıkmadan, istediği ürünü en ucuza alarak kendi bütçesine de katkı sağlayabilir. Ancak on-line sitelerinde ürün satın alınmadan önce, alışveriş sitesi iyice araştırılmalı ve o alışveris süresi hakkında yapılan yorumlar dikkate alınmalıdır.

Eğer İndirim Kodu Bulabilirsen %15 20 gibi Bir İndirim Olması Söz Konusu Ama Diğer Türlü Kod Olmadan İndirim Olacağını sanmıyorum

Alışveriş sitelerini takip etmeliyiz ki kampanyaları ve indirimleri kaçırmalyalım. Sosyal medya fenomenlerinin indirim kodlarını kullanabiliriz. Kredi kartlarimızın puanlarını ve avantajlarını da hem internet alışverişlerinde hem de diğer alışverişlerinizde kullanabiliriz. Outlet bölümlerine bakabiliriz. Sezon sonlari alışveriş yaparsak internet üzerinden de alışverişimizi daha ucuza getirebiliriz.

Alışveriş sitelerini sık sık takipte kalırsanız sezon sonlarında bir çok ürünü normalden daha ucuza almak mümkün olabilir. Eğer elektronik eşya değilse outlet bölümünden de faydalanmak mümkün olabilir fakat elektronik konusunda outlet önerilmez. Site takibini aktif biçimde yapmalı ve genelde asagida küçük harflerle yazan kargo ücretlerine de ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Daha ucuz görünen bir mal kargo ücreti ile diğer sitedeki malın fiyatını bile geçebiliyor olabilir.

Normal piyasada olan fiyatında olan internet satış siteleri var. Güvenilen siteler birde. Ben normalde 70 liraya aldığım bir kozmetik ürünü orda 35 liraya aldım kargoyla beraber. Sıkı takip etmek gerekir. Birde bazı siteler var bütün sitelerdeki aynı ürünü karşılaştırıyor fiyatlarını . Orda da bakacak olursak aynı ürünü en uygun bir şekilde alma imkanımız olabilir. Özenli ve dikkatli olmak lazım. Dışardan iki katı alınacağına ınternetten yarısı alınır. Hatta aynı üründen iki tane alınabilir kargo ücretiyle beraber.

İnternette kampanya yapan siteler vardır oraları tercih etmek gerekir indirime girmiş ürünler takip etmek gerekir.