İş hayatında kimler yükselir dürüst çalışanlar mı ispiyoncu yalakalar mı?

İş hayatında kimler yükselir dürüst çalışanlar mı ispiyoncu yalakalar mı?

Kimin yanında çalıştığınız bu soruda çok belirleyici bir etken olduğunu düşünüyorum. Eğer yanında çalıştığınız kişi yalaka tipleri seviyor ise ne kadar dürüst ve iyi bir çalışan olduğunuzun önemi kalmayabilir. Bence ne olursa olsun insan kendi olmalı. Kimse için kendinizden ödün vermeyin.

Bence de çalışılan yöneticinin, firmanın ve sektörün bu noktada çok önemi vardır. Boş beyinli bir yönetici çok kolay yönlendirilmeye mahkumdur.

Sorunun cevabı çok basit. Gambazıcnın önde gideni vicdansız ahlaksız yalakalar. Böyle çalışmadan çalışıyormuş gibi gözüken yalaklar.

Normalde dürüst olan kişiler olması gerekiyor. Fakat ispiyoncular daha yükseliyor.

Yöneticiye bağlı olarak değişir bu durum. Yalakalardan hoşlanan, kendisi ortamı denetlemeye üşendiği için ispiyoncularına ihtiyaç duyan gereksiz yöneticiler yalaka ve ispiyoncu kişilerden hoşlanırken; işini doğru düzgün yapan, vicdanlı, yaptığı işi kalkındırmak isteyen dürüst ve zeki yöneticiler işine emek veren çalışanlardan hoşlanırlar.

Tabiki iş hayatında drüst çalışanlar yükselmez,Yalakalar yükselir.
İş hayatında hangi işe girersem gireyim hep bu beni üzdü hiçbir zaman ezilmedim bu yüzdende sürekli iş değiştirdim.

Bu olay patronla alakalı bence. Herkesi eşit tutmalı. Ben olsam yalakalara iş vermem. Çünkü sevmiyorum aslında içinde başka şeyler düşünür ama dışında seni çok seven bir maske var. O kişiye bir an bile kötü davransanız iyi görünen maskesi düşer.

Kendi tecrübelerime be gözlemlerime dayanar şöyle diyebilirim ki yalakalar kesinlikle daha fazla yükseliyor.

Yalanlar daha fazla yükselemessin çünkü yalancı eninde sonunda ortaya çıkar ama dürüst çalışırsan yükselişin.

tabiykide yalakalar yükselir dürüst calışana Allah yardım eder

@hlynrm46#57664 durust calisanlar

Tam tersi olması gerekirken maalesef yalakalar daha çok yükselir. Ama dik duranın, dürüst olanın Allah her zaman yanındadır.

Olması gereken dürüst çalışanlar ama maalesef çoğu işyerinde Dürüst çalışmak ödüllendirilmek ten ziyade cezalandırılır hale geldi ispiyonculuk yapmak insanların arkasından konuşmak çok yanlış olduğu halde doğru bir hale geldi

İspiyoncu yalakalar her zaman en öndedir ve tutulur onlar iş yapar çalışır gibi görünür aslında tam tersi ama işveren onları tutar onlara zam yapar onlar yalakalıkla işi çevirir başıma geldi aynısı doğru söyledim ben işten atıldım yalakalar iş yerinde kaldı ve zam yapıldı maaşına bu hak mı adalet mi olsun Allah görsün halkkımı yediler boşver Allah çıkarır elbet

Ülkemizde ispiyoncu, dedikoducu ve şerefsiz nitelikteki yalakalar çabuk yükselirler, çünkü adamları çoktur. Asıl işin ehli olan kimseler yalaka olmadıkları ve kendilerini işlerine verdikleri için, sadece amele gibi çalışırlar, yükselemezler.

Bir çok yerde laf yetistirenlerin ön plana çıktığını gördüm ve bu bayagi fayda sağlar.
Şimdiye dek bunu yapmadım ve yapmayı da tercih etmedim. Bu yüzden sadece çalışmamı severler ve bir çok işletmede patron ve müdürlerim benimle geçinemez. Halsizlik ve ispiyonculuk ile alakam olmadığı için surekli dislandigimi soyeleyebilirim. Gereksiz şekilde saçma ve anlamsız konularda bile ispiyonculuk yalanların hep daha karlı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden emek ile çıkılmayan yoldan hayir gelmez derim…

Daima ispiyoncular yükselir. Onların tek amacı üstlerinde ki kişilere yalakalık yapmaktır. Bu sebeple kendileriyle aynı görevi yapan arkadaşlarını ispiyonlayıp göze girmeye çalışırlar. Basit insanlardır. Aynı zamanda paragözdürler. Doyumsuz, doymak bilmeyen yapıları vardır. Muhatap olmamak, uzak durmak en doğru davranış olacaktır. Dürüst insanlar da genelde gece gündüz çalışsa bile karşılık alamazlar. İspiyoncular izin vermez çünkü.