İş ilanı verirken nelere dikkat edilmelidir?

İş ilanı verirken dikkat etmemiz, özellikle belirtmek gereken hususlar nelerdir? Etkili bir iş ilanı nasıl verilir?

İstediğiniz şartlar, sağlayabileceğiniz şartlar nelerdir. Ve bu konuda özellikle dikkat ettiğiniz şeylerin neler olduğu.

İş İlanı Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1619002889-174350-qqqq.jpg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1619002889-174350-qqqq.jpg)

:exclamation:İş yerinin tanıtımı kısa bir şekilde yapılmalıdır. Detaylı ve çok uzun bir şekilde şirketi tanıtmak işe başvuracak kişileri sıkabilir ve bu uzun yazıyı okumadan ilanı es geçeceklerdir. Kısa ve öz bir şekilde iş yerinin tanıtımını yapmaya özen gösterilmelidir.

:exclamation:Aranan çalışanın hangi departmanda yer alacağını, hangi işlerle uğraşacağını detaylı ve açık bir dille yazılmalıdır. İş arayanların en önem verdiği yer nasıl bir eleman aradıkları, bu bilgilerin kendinde olup olmadığına bakarlar. Bu yüzden nasıl bir eleman aradığını özenli ve anlaşılır bir şekilde yazmalıdır.
image">image

:exclamation: İşe alınacak elemana verilecek imkanları yazmak oldukça ilgi görecektir. Ne kadar maaş verileceği, sigortasını, yemeğin şirkete ait olup olmadığı, servisin mevcut olup olmadığı, gibi bilgileri ilana yazmak çok fazla işçinin dikkatini çekecektir.

:exclamation:İş yerinin giriş çıkış saatlerini, hafta sonları çalışıp çalışılmadığını ilana yazmak başvuracak kişiler açısından çok önem taşır. Her iş arayan kişi çalışma saatlerini ve hangi günlerin tatil olduğunu merak etmektedir. Bu bilgilere iş ilanında yer verilmezse birçok kişi tarafından başvuru yapılmayacaktır.

:exclamation:İş yerinin nerede bulunduğunu, adresini anlaşılır ve açık bir şekilde yazmak çok önemlidir. Başvuracak kişiler ulaşımının zor yada kolay olup olmadığına çok önem vermektedir.

Çalışana sağlayabileceğiniz şartlar ve çalışandan beklentileriniz açık bir dille ifade edilmeli .

İstenilen özellikler iyi belirtilmelidir. Gerçekçi olunmalıdır. Açıklayıcı bir ilan olmalıdır.