İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası C sınıfı olan bireyler eğitim verebilir mi?

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası C sınıfı olan bireyler eğitim verebilir mi?

İş sağlığı ve güvenliği üzerinde çalışma yapmak isteyen bireylerin öncelikli olarak iş sağlığı ile ilgili birtakım bilgiler alması gerekmektedir bu bilgilerin alınabilmesi için iş sertifikası veren yerlere başvurulması gerekmektedir. Özellikle C sınıfı belge alan kişiler az tehlikeli olan bölgelerde Yani işi iş esnasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukları ve olumsuzlukları az sayıda bulunabildiği noktalarda görev alabilmektedirler bu gibi durumlarda eğitim verebilirler fakat şöyle bir durum söz konusudur bu eğitimi verebilmek için bir kursu tamamlamış olmak gerekir bu kurs üzerinden yapılacak sınav üzerinde bireylerin yüzük var not sistemi üzerinden en az yetmiş olması sonucunda buradan bir sertlik alması gerekmektedir bu sertifika alındıktan sonra c belgesine sahip olan kişiler genellikle Eğitim verebilecekleri alan yine kendilerine sahip oldukları az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde görev alarak burada iş sağlığı iş güvenliği üzerinde bir takım çalışmalar yürüten bilmektedirler.