İş seçiminde günlük çalışma saatleri önemli bir kriter midir?

İş seçiminde günlük çalışma saatleri önemli bir kriter midir?

Önemli değil, çünkü her yerde saatler aynı ve saatleri seçme şansımız yok o yüzden önemsiz

Tabiki önemli bir kriterdir. Kimi insanlar gece çalışma hayatına gelemez , yapamazlar. Sürekli gündüz çalışmak isterler.

Çalıştığın yerin iş yerinin saatleri önemli tabikide ailesi olan bir bireyin iş saati düzenli ve ailesiyle zaman geçirebilmesi için uygun olması lazım yoksa aile içi sıkıntılar olabilir :slight_smile:

Önemlidir. 5 saat çalışmakla 10 saat çalışmak aynı değildir veya gece çalışmak ile sabah çalışmak aynı değildir.

Evet önemlidir, gece vardiyası çalışmayı pek kimse istemez, kendimize uygun olanı seçmeliyiz.

İş seçiminde günlük çalışma saatleri kimine göre önemli bir Kriterdir, kimine göre de önemli bir kriter değildir yani kişiden kişiye değişir. Bence iş seçiminde günlük çalışma saatleri önemli bir kriterdir.

Tabiki önemlidir. Herkes her saatte çalışamaz. Çalışma verimi için önemli oluyor. Gece çalışamayan kişi bulunduğu işi tehlikeye bile atabilir.

Tabi ki de önemli, günlük 8 saatten fazla çalışmak bir çok ülkede ek ücret ödenmesi demektir. Bunun için çalışmayı planladığımız işde bu kurala uyulması gerektiğini göz önünde bulundurmalıyız.

Eğer seçiciysek ve bunu önemseyecek lüksümüz varsa elbette önemli bir kriterdir.

Bazı insanlar gece çalışamaz bünyeleri müsait olmayabilir ayrıca çalışma saatleri ve aralığı kişiden kişiye değişir 12 saat çalışanla 6 saat çalışan arasında dünya kadar fark var 12 saat çalışan kişi sadece eve uyumaya gelir hiç bir sosyal hayatı olmaz olamaz yorgun olur çünkü ülkemizde çalışma şartları çok ağır maalesef

Elbette önemlidir. Evli olan, çocuğu olan insanla bekar insanın durumu farklı olur mesela. Herkesin bünyesi uzun çalışmayı da kaldıramaz ayrıca.

Ben kesinlikle önemli olduğunu düşünüyorum.Tabi maalesef ki bu duruma karar vermek iş yerinde sizden üst kademede olanlara kalıyor.Ben hep şanslıydım şeflerim yada müdürlerim anlayışlı davranıyorlardı.Mesela ben gündüz insanı değilim 08 16 arası ben çalışamıyorum,evli birisininde 00 08 de çalıştırılmaması gerekiyor.Sizin seçme şansınız varsa çok önemli,başta da söylediğim gibi genelde çalışma saatleriniz sizin insiyatifinize bırakılmıyor.

Önemlidir elbette. Kişinin aileye zaman ayırması lazım. Zaman geçtikçe de vücut yorulur fazla yaşlanmasan bile bedenin öyle olmaz. -tabi bu herkes için aynı değil-

Kesinlikle önemlidir. Çünkü bir insanın hayatı sadece işten ve çalışmkatan ibaret değilidr o ortamdan uzaklaşmalı ailesiyle arkadaşlarıyla vakit geçirmeli ve bir günde 8 saatten fazla çalışmaya göz yummamalıdır

Oldukça önemlidir. 8 saatin üzerindeki çalışma saatleri hiç insancıl gelmiyor bana. Bazı iş yerleri haftada 6 gün on saat üzeri mesai yapmanızı istiyor. Modern kölelik.

Bir çok işte çalıştım çok dikkat edtiğim bir konuda buydu çalışma saatleri çok önemli eve iş getirmek istemiyorsan rahat bir nefes yada yorgunluğunu atmak için seni kimse rahatsız etmemelidir. Konu iş bile olsa iş saatleerine dikkat etmesek bizi köle gibi yedi yirmi dört çalıştıran zalım insanlar çok…

Önemli bir kriterdir , çünkü insanın gün içinde enerjik olduğu aktif ve pasif olduğu zamanlar vardır .

Öenmli olmaktadır insanın neyi, nasıl, ne zaman, ne şekilde, kaç saat çalışıp öğrenmesi gerekli bir durumdur.

Günlük çalısma saatleri birçok yerde benzer aralıklardadır. Fakat bazı yerlerde gece çalışmanızı isteyebilirler. Bu insanın biyolojik yapısına ters gelebilir. Ayrıca gece çalısmak kimilerini korkutabilir. Bu tarz durumlarda tercihi etkiler