Işıltılı makyaj için ne yapmak gerekiyor?

Işıltılı makyaj için ne yapmak gerekiyor? Hangi aşamalar uygulanmalı ? Hangi malzemeler kullanılmalıdır?

arkadaşım malzemeler sana kalmış bişey ama daha parlay ışıltılı şeyler seçersen olut

Öncelikle ışıltılı bir baz kullanabilirsin maybelline nin luminazing primer i işini görür fazlasıyla. üstüne daha da ışıltı istersen highlighter kullan onda da favorim the balm ın aydınlatıcısı. Işıltılı bir farla da bitirirsin sen bu işi :slight_smile:

Dikkat çekmek amaçlı yapılır sanırım sim denen malzemeyi ve rimeli fazla sürünce hemen farkedilir olabilirsin sanırım

Önce cilt iyi temizlenmiş olmalı. Sonrasında hafif bir nemlendirici ile cilt nemlendirilmeli. Ardından bizde çok da fazla kullanılmadığını düşündüğüm makyaj bazı cilde uygulanmalı. Makyaj bazından sonra e.liner ve maskara uygulanabilir. Sonrasında cilt rengine uygun fondöten uygulanır. Sonrasında ise tercihe göre sırasıyla conc, bronzer, allık, h.lighter ve ruj şeklindeki sıralama doğru sıralamadır.

Işıltılı makyaj yapabilmek için aydınlatıcıyı yüzümüzde yoğun uygulamamız gerekmektedir . Bu aydınlatıcıya göre de kendimize göre eyelinerlar ince çekilmeli rimel tek tek sürülmelidir.

Yüzü iyice temizleyip yeteri kadar nemlendirici sürdükten sonra; ışıltı veren makyaj bazı, stick ve aydınlatıcı gibi malzemeler kullanılabilir.

En önemli noktası cildin nemli olmasıdır. Makyajdan önce nemlendirici etkili bir maske yaparsanız çok güzel olur. Sonrasında güzel bir nemlendirici ilk adımıdır. Işıltılı bir makyaj bazı da kullanın mutlaka. Fondöten seçiminizi çok kapatıcı olmayan doğal ışıltılı seçerseniz eğer istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.
Güzel bir aydınlatıcı ile taçlandırırsanız makyajınıza kendinizde bayılacaksınız.

kesinlikle fondöten ya da daha ince yapılı bir kapatıcı kullanırsanız cildinize öncesinden parıltılı bir nemlendirici , baz ya da aslında parlatıcı da kullanabilirsiniz. Ondan sonra üstüne kapatıcıyı sürünce çok güzel cildinizin kendi sağlığıymış gibi içten bir parlama göreceksiniz.

Cilt temizlenir, nemlendirici sürülür, üzerine ışıltılı baz fondöten sürülür. Uygun tonlarda makyaj yapılarak bütünlük sağlanır.

cilt yağlıysa ilk önce önden mat fondötenle kapatılmalı ki kusmasın diye yüz tipine uygun Nemlendirici kullanılmalı sonrasında yüzün tamamen kapatıldığında aydınlatıcın uygun kullanılması ve ıslak aydınlatıcı olması ıslak makyaja adımdır eğerki yüz kuruysa yüze ıslak yağlı fondötenle kapatılmalı ıslak bir ruj hafif şeftali allıkla güzle bir ıslak makyaj olur sade

Makyaja başlamadan önce cildimizi nemlendiriyoruz.Ardından da ışıltılı baz ve fondöten tercih ediyoruz.Cildimizde toz ürün kullanmamaya dikkat ediyoruz.Likit aydınlatıcı,allık işinizi görecektir.Far olarak da daha doğal renkler tercih edebilirsiniz.Dilerseniz farınızı da likit kullanabilirsiniz.Dudaklarınıza süreceğiniz parlatıcı da makyajınızın tamamlayıcısı olacaktır.Sabitleyici spreyinizi de sıktıktan sonra hazırsınız.