İsrailli milyardere hapis kararı çıktı.

İsrailli sayılı milyarderler arasında olan Beny Steinmetz Gine’nin en büyük demir madeninin işletimlerini devralabilmek ve kullanmak için yardımcıları ile birlikte yasa dışı yollardan onay almak üzere başkalarına 8,5 milyon dolar rüşvet vermekten suçlu bulundu. Hem o hem de yardımcıları illegal olarak ruhsat almaya çalışmak için rüşvetten hapis cezası aldılar.

Haber içeriği özgünleştirilmeli.

@Mecazi_bey#1060570 duzenledım

Vay be başka ülkelerde adalet herkese var demek ki. Bizim ülkede olsa üstü kapanırdı

İstediği kadar zengin olsun , açgözlü insan her zaman açgözlüdür. En azından cezasını bulmuş.

İşte bu şu anlama geliyor milyarder olmak bile, daha fazla para kazanmak için herşeyi yaparım. Ama şimdi yaptığına pişmandır.

Hapis cezası alıp kaçmamasına sevindim. Böyle insanların cezası arttırılmalı.

Bizim ülkemizde olmadığı için pek konu hakkında konuşmak istemiyorum ancak hak ettiği cezayı almış sevindim.

Adalet var adamlarda

Milyarder de olsan o ceza kesildiyse paşa paşa yatacaksın. Övündüğümüz ve özendiğimiz ülkenin İsrail olmasına mı yanayım? Yoksa kendi ülkemizde böyle adalet olmadığına mı?

Hukuk karar veriyorsa her vatandaş uymakla mükellef tabiki bizim ülkemizde de bazen hukuka güven azalıyor umarım örnek olur.

Peki, adaletin müslüman olmayan ülkelerde yerinde uygulanmasına ne demeli? Bizim ülkemizde de suçlu olan salınıyor.

iyi olmuş paranın her şeyi yapabileceğini düşünen insanlara ders niteliğinde bence hapis az bence daha ağır ceza almalı