İşsizlik oranı %30.2!

TÜİK’in yapmış olduğu açıklamalara göre ülkede işsizlik oranı %30.2!

İşsizlik oranın atması gerçekten çok üzücü. Bir de üniversite okuyup işsiz kalanlar var. Bu durumlara çözüm bulunmalı. İnsanlar yıllarca okuyup işsiz kalıyor.

Bu da yaklaşık her üç kişiden birinin işşiz olması demek. Bu çok ürkütücü bir oran. Kişiler ve devletler daha fazla zarar görmeden toparlanırız umarım.

Gençler artık işsiz geziyor . Ülkede bunca üniversite okumuş insan var ve hala işsizlik oranımız çok yüksek .Yazık üzücü bir haldeyiz.

Bu durum gitgide daha da artacak gibi duruyor. Pandemi olsa da olmasa da işsizlik diye bir gerçek var. Bu gizlenemez.

Verilen bilgilerin gerçeği yansıttığını düşünmüyorum kesinlikle. Her şeyde olduğu gibi bundada gerçekler saklanıyor. Her şey ortada.

İşsizlik oranı bu kadar artması çok tuhaf umarım ilerde bu düzelir ve insanlar işe gitmeye başlar Türkiye’nin durumu da umarım düzelir.

Maalesef gittikçe daha da artıyor. Bu işsizlik ne zaman bitecek. Gerçekten yaşamak zorlaşmaya başladı

Bu oran sadece işkur ve sigortalar kurumunun verilerine göre belirleniyor yanlışım yoksa. Yani sadece kayıtlı olan işsiz kısım. Bir de kayıtlara dahil olmayanlar var. Vah halimize…

Bu duruma bir çözüm bulunmalı.İşsizlik oranı özellikle pandemi sürecinde çok arttı.

Bu gidişle işsizlik daha da artacak. Üniversite mezunları bile işsiz iş bulamıyor. İnsanların önünün açılması lazım artık.

işsizlik oranı gerçekten çok yüksek hatta bence daha bile fazladır yazık insanların hali ne olacak

Bu işsizlik oranı çok yüksek olduğu gibi esasında bunu yüzde kırk olarak düşünmek lazım, daha önümüzde karanlık zamanlar mevcuttur.

Allah herkesin gönlüne göre bir iş nasip etsin.

Bu oran çok yüksek, %10 altında olmalı.

Gerçekten çok çarpıcı ve üzücü bir rakam. Özellikle pandemi döneminde rakam iyice arttı. Benim gibi çoğu üniversite mezunu insan işsiz geziyor. Hayatlarını kuramıyorlar. Allah yardımcımız olsun.

Emin olun bu oran gittikçe artacak görünen o ki .

Sadece ülkemizde değil tüm dünya ülkeleri aynı sorun ile karşı karşıya ve bu oran zamanla daha da artmaya devam edecektir.

Suya bile zam verirsen asgari ücreti yükseltmenin manası kalmaz. Yazık günah biz gençler hep karamsarlığı yaşıyoruz yaşatıyorlar…

Türkiye’de işsiz çok var, özellikle işsiz gençlerin oranı daha fazla, gençler işsiz olunca geleceklerine karamsar bakmaya başlıyor ve zor olan işlere kimse girmiyor, biraz daha kolay iş arıyor herkes, çok kötü bir durum/
Aslında devlet gençleri teşvik amaçlı bir şirket kursa ve orada yapılacak işler çok zor olmasa, işsizler oraya başvuru yapıp iş başı yapsalar…


İşsizlik her okuyan gencin korkusu olmuş durumda maalesefki :frowning: . O kadar çok işsiz genç insan varki kaygılanmamak elde değil …