İstanbul Müftüsünün açıklamasına göre faize yol açmadıkça kredi kartıyla kurban kesilebilir.

İstanbul Müftüsünün açıklamasına göre faize yol açmadıkça kredi kartıyla kurban kesilebilir.

Kredi kartı ile harcama yapıldığı her türlü faiz bindiği için kurban kesilemez.

Olabilir bankalar bu konuda bir şey yaparsa zaten insanların parası yok. ibadet etmek isteyenler için bir fırsat olabilir.

Kredi kartı kullanmıyorum. Bildiğim kadarıyla faiz var ve faiz olmasından sebep bence kesilemez. Haramın olduğu yerde sevap olmaz .

Eğer bankalar faiz siz kredi verirlerse yani bununla ilgili bir düzenleme gelirse neden olmasın.

Evet ehli sünnet alimlerinin fetvası o şekildedir. Çünkü kredi kartından kullandığınız parayı zamanında öderseniz herhangi bir faiz işlememektedir.

İmkan yoksa kurban kesilmeyebilir. Bunun için faize bulaşmaya gerek yok.Kesilebilir diyorlarsa kesenlerin günahı, fetvayı verenlere olur.

Açıkçası artık din adamları tüm saygınlığını yitirmiş durumda biri dövizle bağış yaptığınızda döviz her yükseldiğinde sevabınız artar der biri kurbanda horoz kesebilirsiniz der Artık kime güveneceğimizi bilemiyoruz

Kredi kartının zaten harcadığın kadar ödersen güzel bir yöntemdir gerisi zaten faiz.

Ey güzel ülkem ne durumlara geldi insanlar sevap kazanmak için para öduyorlar ibadet etmekte parayla bir tek kurban için demiyorum yakında nefes almakta parayla olucak o yüzden nefes stoğu yapmak lazım niye nefes aldın sen ver bakiyim nefes parasını diyecekler tutalım nefesleri artık
İnsanlar aç aç faizle hayatlarını döndürür hale geldi adam çıkmış faize yol açılmadığı surece kredi kartı ile kurban kesilir diyor

Kredi kartı faizle olduğu için haram denilir. Bu konuda zamanında ödenen borçlar ve kredi kartı parası faize girmediği sürece bir sıkıntı olmaz. Bu da aslında kurban kesmek isteyen ve kesemeyen kişiler için iyi bir yöntem tabi. Ama parası olmayan ve maddi sıkıntı çekenler zaten kredi kartı kullanmazlar çoğu zaman . Kredi kartı ile de kurban nasıl alınabilir ki . Çoğu kişi nakit para ister ve kartla kurban almak biraz uğraştırabilir.

Faiz konusunda din adamlarımız farklı görüşler belirtmektedir. Ama açıkçası ben kredi kartıyla kurban almayı tercih etmem.

Faize binmeyen kredi kartı varsa bizde kullanalım ama ne yazık ki böyle bir uygulamanın olacağını sanmıyorum teşekkürler

Kredi kartı kullanmak zaten haram müftüde Sakarya Allah ıslah etsin sizi hesap Allah’ın katında zor

Kredi kartıyla kurban kesilemez Dinimizde borç parayla, yada üzerine faiz kazancı olan bir uygulamayla kurban keslimez.Kredi kartı faiz sistemiyle çalışır bildiğim kadarıyla faiz almayan bir kredi kartı sistemi yok…Yanlış bir açıklama olmuş insanları bu tür konularda yanlış yönlendirmemek gerekir.

Arada kredi kartı varsa mutlaka faiz vardır. Bence elinde alın teri olamayan birinin kurban kesmesi caiz değildir. Ve kurban kesilirken mutlaka peşin para olması gerekir.

Ben diyanete pek güvenmem.Bir müftü başka birisi başka anlatıyor.Bence kendin okuman öğrenmen gerekir.