İstanbul'a yağmur bombası atılması ihtimali

İstanbul’a yağmur yağmazsa 45 gün sonra susuz kalacak yetkililer yağmur bombası dahil bir çok olasılık gündemimizde dedi siz ne diyorsunuz?

İstanbul ve çevre illere acilen yağmurun yağması gerek zaten . Barajlarda doluluk oranları çok azaldı.

domdom gözde bu suları çurutu onun yuzunde yagmıyor yagmur inşalah odoomdomluk göbegine vurrur hava yastıfı gözde benim kuzen bizim suları çururtu

Gerekenlerin acilen yapılması gerekiyor burada maalesef geçmiş yönetimlerin hatasını şuan ki İstanbul sakinleri çekiyor, Acilen çözüm gerekli.

Böyle bir şey yapılsa bile yetersiz kalacağını düşünüyorum. Bizim ozon tabakasının gelmeniz birçok zarar vermemiş sebebiyle mevsimler kaydı.

eğer doğaya daha fazla zarar vermeyeceksek yapılabilir tabi ama sonuçları kesin olarak bilinmeli bence :woman_shrugging:t2: Ben bilmem devlet bilir :woman_shrugging:t2:

Evet yağmur maalesef ki yağmıyor.Çözüm eğer yağmur bombasıysa yapılması gerektiğini düşünüyorum.En son 90 yılında böyle bir şey yapılmıştı.

Bir an önce uygulanmalı yağmur bombası sayesinde bulur tohumlama işlemi yapılmış oluyor ve bundan başka bir çarede kalmadı artık.

Bir an önce uygulanmalı yağmur bombası sayesinde bulut tohumlama işlemi yapılmış oluyor ve bundan başka bir çarede kalmadı artık.

Barajlardaki doluluk miktarı her geçen gün hızla azalıyor ve ne yazık ki yağmur bombasından başka çare kalmadı.

Böyle giderse bu ve bunun gibi önlemlerin alınması mecbur gözüküyor.

Yapay müdahalenin farklı sonuçlar doğuracağı tabi ki beklenen bir olay. Bunun yerine gerekli mercilerin son 3 aylık , 6 aylık , 1 yıllık ,5 yıllık vs yaptığı çalışmalar neler ? Küresel ısınmanın yüzde kaç önüne geçilmiş ? Kaç fabrika denetlenmiş gereken tüm önlemler alınana kadar kapatılmış ? Bu ve bu gibi soruların cevaplarını araştırmak gerek kanımca. Gözle görünen herkes tarafından onaylanan bir problem maalesef son anda gündem olmakta ve yarın kar-yağmur yağsa problem çözülmüş gibi gündemden kalkmakta. Geçici çözümler günü kurtarır ben maalesef tünelin sonunu aydınlık görmüyor Covid-19 dan daha büyük bir felaket doğuracağını düşünüyorum. Elektrik üretiminin düşeceği, sağlık sıkıntılarının artıp bulaşıcı hastalıkların normal orandan fazla olacağı gibi gibi …

Susuzluk çok büyük bir sorun malesef ama bunda yetkililerin suçu da var neden İstanbul çünkü nüfusu o kadar fazla ki her isteyen gidip kolayca yaşayabiliyor. İnşallah bir an önce yağmurlar yağmaya baslar.

Böyle giderse İstanbul için çok kötü olacak yetkililerin acilen birşey bulması lazım

kimse suları boş yere kullanmasın

Yani kar yağacak deniyor ama yağmazsa bence de yağmur bombası atılmalı. Yoksa bu yaz gerçekten çok zor geçebilir tüm İstanbullular için.

gerçekten çok kötü bu kuraklık.Umarım ülkemizde her yere yağmur ve kar yağarda kuraklıktan bir nebze kurtuluruz.

yani gerçekten çok fazla sıkıntı yaşamaya başladık bu dönemlerde. sorun 2020 de değilmiş işte yeni yılda da hala kötü olaylar peşimizi bırakmıyor. sonumuz hayr olsun yani çok zor artık hayatta kalmak.

Olurmu olur yani şuanki halimiz berbat zaten dikkat etmemiz gerek

Su kıtlığı var. Kuraklık yolda eğer gerekiyorsa gerekenin yapılması lazım. Her ne ise.