İstanbul'da corana virüs vaka artış hızı kontrol altına alındı.

Sağlık Bakanı Koca, Ülke genelinde alınan tedbirlerin sonuç verdiğini belirterek vaka sayısı ile ilk sıralarda yer alan İstanbul’da vaka artış hızının kontrol altına alındığını bildirdi.

Doğru olmadığını düşünüyorum. Bir günde vaka sayısının azalma göstermesi ile kontrol altına alındığı söylenmemeli. Önceden de ülke genelindeki vaka sayılarının kontrol altında olduğu söylenmişti ama kısıtlamalardan gördük ki kontrol altında değilmiş.

Türkiye’de vaka oranının en çok olduğu illerden biri İstanbul ve vaka oranının kontrol alınması çok derecede güç çünkü nerdeyse 1 günlük vakanın yarısından çoğu İstanbul’da çıkmakta.
Önemli derecede kuralları ihlal ederlerse yakında sadece İstanbul’daki vaka artışının haberlerini duyabiliriz gibi görünüyor.
Teşekkürler.

Kısıtlama geleli daha ne kadar oldu ki? Hemen ufak bir azalış oldu diye kontrol altına alındı demek ne kadar doğru?

Son zamanlarda vaka sayıları çok arttı açıkçası. Herkesin dikkat etmesi ve kurallara uyması gereken bir durumdayız.

Daha önce ülke genelinde kontrol altına alınmıştı ama sonuç ortada. Gene başa döndük 5000’lere geldik gene. Geçen sefer o kadar sıkı önlem alınmasına rağmen aylarca kritik sayılarda seyretti vakalar. Bu da bir gerçek.

Virüs çok ilerlemiş durumda. İlk günlerdeki gibi insanlarda endişe yok. Ama vaka sayısında azalma olması sevindirici. Her ne kadar Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı veriler bazı kesimlerce kabullenilmese de. Bu konuda doğru olmayan verilerin açıklandığını düşünmüyorum.Sonucta denetleme ve kamu gücü elinde olan bir kurumdur. Halka karşı yanıltıcı beyanlarda bulunmazlardır diye düşünüyorum.

Ben inanmıyorum şahane kısıtlamalar daha iki gün önce devreye girdi ne ara kontrol altına alındı.

Zaten kontrole alınmasa bile yakında pik noktasına gelecek kendiliğinden duracaktı, o kadar hızlı yayıldı ki çevremdeki bir çok kişide var şuanda maalesef. İnşallah haber doğrudur, yoksa gerçekten çok hızlı yayılıyor.

Zaten dün akşam rekor kırıldı.Pek inandırıcı gelmiyor.Kışa daha yeni yeni giriyoruz.

Son zamanlarda duyduğumuz en güzel haber. Umarım, bir an evvel son bulur. Çok yordu.

Daha dün bir bugün iki. Ne ara kontrol altına almışlar? Artık hiç inandırıcı gelmiyor.

Doğruyu söylemek gerekirse hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor bunlar artık. Virüs yayılıyor, artıyor bunlar azaldı, bitecek diyor…

Inandırıcı gelmiyor. Her gün çevremizde bile bir çok insana bulaşıyor ve bu kişiler evlerine gönderiliyor. Kontrol edildiğini kesinlikle düşünmüyorum.

İçim hiç de rahatlamadı ,siz insanlara açıklama yaptınız ya sokağa çıkma yasağı gelicek diye bunlar iyice azdı.Dışari çıkmak istemeyen insan bile sokağa çıkmayın dedikten sonra adam sokağa çıkıyor keyfi olarak.Hala turistler maskesiz dolaşıyor ,hala insanlar mesafe kuralına uymuyor.İstanbullu değilim, İstanbul’da yaşamıyorum ama haberlerden izliyorum yani herşeyin farkındayız.Adam yemek yiyemiyor restoramda adam yemeği yaptırıyor gidiyor alıyor yemeğini dışarda yiyor.Spiker soruyor memnun musunuz diye . Sokağa çıkılma yasağı gelsin memnun değilim diyor.Ya mübarek insan memnun değilsen çıkma dışarı niye çıktın dışarı.İnsanlarin gerçekten psikolojisi yerinde değil.İstanbul bu yüzden beni hem çok korkutuyor hemde çok sinir ediyor.Pandemi döneminde bizim düşüncesiz vatandaşlarımız yetmiyormuş gibi birde turist alıyorlar memlekete , ya niye geliyor afedersiniz bir kaç beyinsiz turist maske takmaktan bile aciz.İstediğin kadar ceza yaz adam zengin ise sorun olmaz bile ona durumlar bundan ibaret.Allah nasip ederse inşallah geçecek bu günlerde.

İnşallah koranavirüs artışı bütün yurtta en kısa zamanda kontrol altına alınır. Gerçekten çok zorlu bir süreç umarım en kısa zamanda koronavirüs tamamiyle son bulur.

Arkadaşlar vaka artış hızı kontrol altına alınsaydı cumartesi ve pazar günleri sokağa çıkma yasağı ve hafta içi sokağa çıkma yasağı olmazdı neden var ikincisi eğer kontrol altına alınsaydı her gün vakalar açıklandığında 4000 vaka ortalaması ve 150den fazla ölü olmazdı bu kontrol altına alınmış haliyse kontrolden çıkmış halini düşünemiyor ve düşünmekte istemiyorum bu işin sonu kötüye gidiyor sıkı tedbirler alınmazsa sıkıntı olabilir

Asla gerçek veriler yansıtılmıyor Sağlık Bakanlığıa olan güvenim sarılmış durumda, şeffaflık konusunda sınıfta kaldılar.

Neye göre kontrol altına alın mış? İstanbul’da her beş kişiden biri korona. Bırak İstanbul’u kontrol altına almayı. İstanbul’daki cenaze defin işlemleri ile verdiğiniz sayıda tutarsızlık var o zaman. Ailem ve ben hariç herkes korona

Zaytung haberi gibi olmuş. Kesinlikle inandırıcı değil. Özellikle okulların açılması, birden normalleşmeye geçilmesi vaka sayısındaki artışı tetikledi. Ben kontrol altına alındığını sanmıyorum ama insan doğru olduğuna da inanmak istiyor.