İstanbul'da halı sahalar ve yüzme havuzları açıldı

Pandemi döneminde Türkiye’nin en çok vaka görünen mega kentinde halı sahalar ve yüzme havuzları açıldı.

Açılabilir gayet normal. İç içe miting yapılırken virüs yoktu , halı sahalar be yüzme havuzlarında da olacağını düşünmüyorum.

gerçekten hala böyle yerleri açmalarını inanamiyorum böyle şekilde devam ederlerse vakalar bitmez

Tebrikler ne kadar faydalı şeyler ne gerek var halı saha ve yüzme havuzlarına acaba

ya açıyoruz çok güzelde bu vakalar hastalık yakamazı bırakmayacak böyle giderse.

Açalım açalım her yeri her kurumu açalım. Yeni mezarlıklar da açalım o zaman geleceğe yatırım olsun.

Buralar açılırken restoranların yeniden kapanması biraz çelişkili bir durum bence. Spor yapan insanlar da maske takamazlar sonuçta.

Umarım bu öbür illerde de görülür. Sadece büyükşehirlerden böyle haberler duymak moral bozucu olabiliyor.

Birden acele etmemek gerekiyor ve gerekli tedbirlerin tam alındığından emin olmalıyız.

Bence açılması saçma. İnsanlar tekrar iç içe olacak. Herkes birbirinin nefesini hissedecek, maske kullanılamayacağına göre virüs daha da artışa geçecek.

Gerçekten şu an gerekli bir durum mu bu biraz önlem alırken nelerin önlemini aldıklarına dikkat etseler keşke .

Acele etmeselerdi ve açsalar bile tedbirlere bağlı kalarak açarsalar daha iyi olur, daha virüs heryerde var, bazı yerlerde azalma olsa bile her an artışta olabilir…

Yüzerken ve maç yaparken maske takmayanlara cezai işlem mi uygulanacak acaba? :slight_smile:

Vakalar arttıkça yasakların gelmesi gerekmiyormu ya. Biz tam tersini yapıyoruz okulların açılması yetmiyormuş gibi bide buralar. işletmeler açılsın belli şartlar altında tamam ekmek parası kazanıyor insanlar. Ama buralar çok riskli bence.

Açılması iyi birşey spora teşvikde de kullanıma açılmaması lazım hele vakalar çok oldugu bu dönemde

İyi bir başlangıç olmuş fakat kurallara riayet etmek çok önemli.

Gereksiz açıldı bence virüs tablosu ortada ve bu keyfiye yerlerin açılması virüsün artışında daha çok sebep olacak gibi allah sonumuzu hayır etsin.

Halı sahalar ve yüzme havuzları da birer işletme ve birilerinin ekmek teknesi olduğu için izin verilmek zorunda kalınıyor. Ama insanlar bilinçli olarak şöyle bir dönemde spordan fedakarlık yapmalılar.

Valla açılmasa bir dert açılsa bir dert. Çünkü oranın sahibi olan ve orada çalışan insanlar da ekmeklerinin peşinde sonuç olarak, onların da bir aileleri var veya kendi geçimlerini sağlamalarına ihtiyaçları var. Para kazanmadan bunu yapamazlar mecbur çalışmaları lazım. Ama açılınca da virüs sıkıntısı giriyor işin içine. Bence açılması iyi oldu, tedbirli olurlarsa bir şey olmaz bence.

Vakalar yükseliyor son günlerde bugünlerde açılmasının gerekli olduğunu düşünmüyorum. Sosyal mesafe sağlanamayacak, insanlar dip dibe olacak koronanın yayılmasına iyice zemin hazırlayacak. Vakaların azaldığı zaman açılabilirdi. Şuan yersiz buluyorum. Pandeminin yayılması için çok tehikeli yerler buralar, önlem almakta zor olur.