İstiklal Marşı'mızın 100. Yılı Kutlu Olsun

">
İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümünü kutluyoruz. Milli marşımız, 1921 yılında düzenlenen yarışma neticesinde 700’den fazla eser içerisinden seçilerek 12 Mart 1921 yılında TBMM tarafından ‘İstiklal Marşı’ olarak onaylanmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu özel gün için Galata Kulesi’nde görsel şov gerçekleştirdi. Kule üzerine, Türklerin Orta Asya’dan çıkışından günümüze kadar geçen sürede tarihe adını yazdırmış değerli isimlerin resimleri yansıtıldı. ">
“Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak.”
">
“Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın,
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.”

Bende bu paylaşımın altında, İstiklal Marşı’mızın 100. Yılını kutluyorum :clap::clap::clap::clap:

Mehmet Akif’ in ruhu şad olsun ve dediği gibi de; “ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE ISTİKLÂL MARŞI YAZDIRMASIN.”
Istiklâl Marşı’mızın 100. yili yılı kutlu olsun !

İstiklal Marşımızın 100.yılı kutlu olsun. Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyorum.

Allah’ım ülkemizi her türlü içerdeki , dolardaki düşmanlardan korusun. Bir daha marş yazdırmasın.

ülkemiz açısından ne gurur verici birşey vatanımız toprağımız bütünlüğümüz her daim birlik olsun.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu ülkeyi kanları pahasına savaşarak emanet eden bütün Türk insanını saygı ve sevgiyle anıyorum.

İstiklal marşımız kutlu olsun.Bize bu günleri yaşatan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Allah o günlerin sıkıntısını, durumlarını bir daha göstermesin, İstiklal’de ve istikbal’de bizleri korusun.

Istiklal marşımız kutlu olsun…:clap::clap::clap:

Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla, minnetle anıyoruz…

İstiklal Marşı’mızın 100.Yılı kutlu olsun. Daha nice yüzlerce binlerce yıllara inşaallah.

İstiklal marşımız korkma ile başlaması çok ilginç gelmiştir bana.

• 3. kıtası çok daha etkili.
  • Kutlu olsun mutlu olsun :laughing:

Çok komik olan kısmı neresi ???

Harika bir görsel şölen olmuş , tebrik ediyorum .

Gerçekten istiklal marşı o kadar gurur verici bir marş ki … İyi ki böyle bir marşa sahibiz .

İstiklal marşımızın 100. yılını kutluyorum. Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyorum.