İstiklâl Marşı'mızın sizi en çok etkileyen, dizesi veya kelimesi hangisidir?

İstiklâl Marşı’mızın sizi en çok etkileyen, dizesi veya kelimesi hangisidir?

Bastigin yerleri toprak diyerek gecme tani

Düsun altinda binlerce kefensiz yatani…

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım

Düşün altında yatan binlerce kefensiz yatanı dizeleri ayrıca ilgimi çeken yerleridir.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım, kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner aşarım. Burda acayip heyecanlanıyor ve gururlanıyorum.

Her dizesi ayrı bir güzel. Ama en fazla beğendiğim dizeler, en sondaki:
Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal.

Açıkçası her dizesi beni son derece etkiliyor istiklal marşımızın.

Beni de bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Bunu okuyup o zamanki şehitleri düşününce etkilenmemek elde değil.

Her dizesi gerçekten çok güzel ancak kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner aşarım yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım en sevdiğim dize.

yurduna alçaklara uğratma sakın düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Dizeleri beni çok etkiler diğerlerinde var ama bunlar Bi farklı.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım dizesi çok içime dokunuyor

Ben ezelden beridir hür yasadım hür yasarım hangi çılgın zincir vuracakmış şaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım.

Bastigin yerleri toprak diyerek gecme tani dusun altindaki binlerce kefensiz yatani en etkilendigim dizeler bunlar

Benim iman dolu göğsüm gibi serhattim var. Ve Dalgalan sende şafaklar gibi ey şanlı hilal.

Bütün düz Ellerinden Çok etkileniyorum En çok da Bastığın yerleri toprak diyerek geçme bölümünden çok etkileniyorum çok güzel yazılmış çok beğeniyorum 10 kıtasını ezbere biliyorum

Belli bir yeri yok ki hepsini çok seviyorum ruhumda bin çiçek açıyor

başlı başına istiklal marşını beğenen biriyim ama en beğendiğim ise ilk iki dizedir.

Her kelimesi tuyleri diken diken yapiyor. “Korkma ! sonmez bu safaklarda yuzen alsancak.” Korkmak nedir bilmez bizim ulusumuz. Biz Korkma ! diye buyutulen cocuklariz…

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım olan bölüm etkileyici geliyor.