'İstisnalar kaideyi bozmaz.' sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Istisnalar kaideyi bozmaz lafı hakkında neler düşünüyorsunuz, katılıyor musunuz?

olasılıklar sonucu bozmaz diye düşünüyorum.

Yani 100 kişiden 5 tanesi kötü diye genelleme yapamayacağımız için söz doğru istisnalar kaideyi bozmaz.

Yani genel olarak bir konu hakkında birilerinin farklı düşüncesinin olması o konu hakkındaki doğruyu değiştirmez. Çoğunluğun içerisindeki birkaç kişi doğruyu değiştirmez. Yani uzun lafın kısası istisnalar gerçeği değiştirmez ya da bozmaz.

ben bu söze katılıyorum bir toplumda ki herkes iyi ama bir tanesi kötü bu diğerlerinin di kötü olmasını gerektirmez yani istisnalar kaideyi bozmaz

Bu sözü doğru buluyorum kötü sanılan bir toplulukta iyiler bulunamaz diye bir kural yoktur.

kesinlikle katılıyorum bazı istisna olaylar hoş karşılamak lağzım

Bu sözü çok sık kullanıyorum. Bu cümle şunu ifade ediyor, “bir kişide bir yanlış var veya doğru birşey yapıyor, ama bu herkesin böyle olacağı anlamına gelmez, kural hep aynı, insanlar hep aynı.”

Hersey kuralına uygun ilerlemeyebilir bazen. Ama istisna olan seylerde artik o kuralin olmadigi anlamına gelmez.

İstisnalar kaideyi bozmaz kesinlikle. Kim ne yaparsa yapsın toplumda belli kurallar var kimse o kuralları değiştiremez. İyi ya da kötü davranışlarımizin bir karşılığı vardır ve o da kurallara bağlıdır.

Yani genel kullarımız vardır etik kavramlarımız binde bir insan çıkar bunu böyle yaptım der kavramlarımızın dışındadır Işe istisnalar kaideyi bozmaz deriz

tahminler hayatının etkilemez denir

Duruma göre değişir tabi, yada kaideler istisnayi bozar da diyebiliriz.

Bir kasa limonun içinden birkaçı bozuldu diye kasaya mı atıcaz hiç Bi zaman istisnalar kaideyi bozmaz

Çok doğru ve yerinde bir söz severim de bu sözü. Hoş

İstisnalar kaideyi bozmaz sözünü duyunca sagopa kajmer dev üstad geliyor aklıma :smiley: