İsviçre, İngiliz turistlerin peşinde

İsviçre’de koronavirüs salgının mutasyona uğramasının sorumlusunu ülkelerine İngiltere’den giren 10 bin turiste bağlıyor. İngiliz turistler için 10 gün karantina mecburiyeti getirildi.

İngilizler ekonomileri ve para birimlerinin değeri sebebiyle çoğu ülkeye rahatlıkla seyahat yapabiliyorlar.İsviçre de günümüzde çok ilgi odağı olan ve gelişmiş bir ülke olduğu için İsviçre yönetimi İngilizleri hedef almış olabilir.

Yapılan doğru bir uygulama birkaç turist yüzünden koskoca bir ülke tehlikeye atılmamalı.

Nereden geldiği belli olmuyor gerçekten yaptıkları doğru ve de mantıklı bir karar olmuş diye düşünüyorum…

Bence yurtdışına bu dönemde turistik amaçla gitmek hiç sağlıklı değil. Böyle tedbirler alarak insanları bir nebze de olsun frenlemeye çalışıyorlar.

Mantıklı olabilir sonuçta mutasyon İngiltere’de vardı.Neyse ki ülkemiz buna önlem alıp uçuşları durdurdu.

Ülkene turist alma arkadaş kapat sende her yerini, Ekonomin güçlü ne olur sanki.

Bugüne kadar olan oldu zaten şimdiden sonra karantina yapsa tabii ki de biraz önüne getirdiler ama Dağılan virüs şimdiye kadar dağıldı.

Bundan sonra hep hep öyle olmalı. Artık bir kişi tüm ülkeye virüs taşıyabilir dikkatli olmak lazım.

e yani çok yerinde bir karar olmuş. 10 bin turist te az değil yani. madem ilk ingiltere de mutasyona uğradı haberi çıktı, diğer ülkelerde otomatik olarak sınırları kapatmalıydı ve bir kişiyi bile ülkesine almamalıydı. yüzde yetmiş daha bulaşıcı olan bir hastalığı da turistlerden para kazanmak adına hafife almazsın. o kadar kişiye bulaşmışsa zaten artık kurtuluşu yoktur. daha da yaygınlaşacak.

Bu dönemde turistik gezi yapmak mantıklı mı ya cidden gezmek sağlıktan daha mı önemli.

karantina gelmesi doğru karar.Zaten vakalar tüm dünya’da fazla karantina en doğru karar olmuş.

Kurallar koyulmalı ve o kurallara uyulması için yasaklar getirilmeli. Bu hastalığın önüne böyle geçilmek mecburiyetindeyiz. Dünyanın bir başka yerinde olan bir virüs çeşidi herkesi etkiliyor maalesef.

Bence karantinaya herkes uymalı turistler boyle rahat gezerse virüs tabii ki de yayılır. Doğru bir karar verilmiş diye düşünüyorum.

zaten ülke değiştirmede karantinaya alım yokmuydu? ben öyle biliyordum…

İnsanlar çok düşüncesiz oldu artık. Umarım Türkiye de de böyle bir durum yaşanmaz inşallah. Zaten kendi sorunlarımız, dertlerimiz bize yetiyor. Başkalarının sorunlarına hiç aldırış edemeyiz şu sıralar.