İtalya: 24 saatte 651 kişi hayatını kaybetti. Almanyada ise Merkel karantinada.

İtalya: 24 saatte 651 kişi hayatını kaybetti. Almanyada ise Merkel karantinada.

Dünya çok kötüye gidiyor. İtalya vahim durumda allah yardımcıları olsun. Ülkemiz ve dünyamız için elimizden ne geliyorsa yapalım ve tedbirlere uyalım

Her an her şey olabilir.Yapmamız gereken olası bir zombi saldırısına hazırlıklı olmak ve olabildiğince kaynak toplayıp,sığınağımıza çekilmek.

İtalya zamanında ciddiye almış olsa işler onlar için daha iyi giderdi ama yine ölen de can sonuçta eminim Küba doktorları her zaman olduğu gibi dünyaya yine yardım edecekler.Almanya’nın durumu için izleyip göreceğiz

İtalya şu anda çok kayba uğradı ancak devlet şu anda silkindi ve kendine geldi. Kendilerinde eksik olan test kiti ve solunum cihazlarını süratle tedarik ettiler. Sokağa çıkma konusunda oldukça katı politikalar uygulamaya başladılar. Bence bir süre sonra vakaa sayısı düşmeye başlayacaktır. çüünkü enfekte olan veya olmayan herkes karantina altına alındı. Ekonomik öncelik değil insan sağlığına önem verildi. Kaynaklar buna göre harcandı Merkel ise gördüğüm ve takdir ettiğim bir diplomat. Her ne kadar ülkemiz için yaptıkları ve söyledikleri tutmasa da kendi halkını önemsemesi ve sade yaşamı ile örnek olması hoşuma gidiyor. Kendisinin durumunu gayet şeffaf bir şekilde paylaştı. Tabi bu durum halkın eğitimli olmasından da kaynaklanıyor. Halk ahlaka, adalete güveniyor. Sanırım dünyayı gene iyi insanlar kurtaracak sonradan iyi olanlar değil.

Bir sona mı yaklaşıyoruz belli değil ancak durum gittikçe kötü bir hal alıyor ve bu biyolojik savaş dünyaya çok kötü zararlar vermeye başlayacak gibime geliyor.

Bizim ülkemizdende daha hızlı oranda artıyor.Umarım onlarda bizde olabidigince az zararla kurtuluruz. HER ŞEYİ devletten beklemeden bazı şeyleri kendimiz yapabiliriz.Zararımız artsa dahi devletimize yüklenmemeliyiz.

Allah sonumuzu hayır etsin tez zamanda düzelsin hastalar düzelsin

Tüm dünyayı esir aldı ve dur durak bilmiyor. Daha sıkı tedbirler alınmalı sokağa çıkmak tehlikeli dikkat edilmelidir.

Çoğumuzun Sevdiği WWE Oyuncusu (nasil yazildigini bilmiyorum) Reymisteryo Karantinaya Alındı :frowning:

Merkel’in ikinci test sonuçları da negatif çıkmış okuduğuma göre kendini insanlardan izole ederek,virüs fırtınasından uzak tutmak için karantinada olduğunu bildirmiştir.

Bilanço gün geçtikçe ağırlaşıyor özellikle yoğun bakım kapasitesi düşük olan ülkelerde durum daha vahim avmlerin stadyumların hastaneye dönüştürüldüğü ve sınırlı yatak kapasitesi ve sağlık imkanları sebebiyle neredeyse kimin ölüp kimin yaşayacağına karar verilen bir tablo gerçekten korkunç

İtalya çok geç önlem lamaya başladı bu yüzden herkes şimdi sıkıntı yaşamaya başlıyor.

Çok kötü bir durum Angela Merkel’in karantina altında olması. Ülke Allah bilir ne hallerdedir şu an. İtalya çok geç önlem almaya başladığı için çok fazla yayıldı ve hızla da yayılmaya devam etti. Ama daha da üzücü olan şey şu ki, İtalya’da 6. günlerde vaka sayısı bizimkinden 2 kat daha düşüktü. Yani İtalya’dan 2 kat daha hızlı yükseliyoruz vaka sayısı olarak. Durum vahim, önlemlerinizi alın.

Dün Fransa’da günde 1500 kişi öldü. Durum gitgide daha da kötüleşiyor. Sokağa çıkma yasağı aynı anda tüm dünyada belli bir süre olmalı.

İtalya maalesef bu kayıpları durduramıyor ama sayıda bir azalma var. Günde neredeyse 1000 kayıp veren İtalya, bu sayıları 600‘lere indirdi. İtalya ve İspanya şuan Avrupa’da en çok ölüm ve vaka görülen ülkeler. Bu iki Avrupa ülkesini hemen arkasından Amerika Birleşik Devletleri takip ediyor. Amerika Birleşik Devletleri şuan dünyada vaka sayısı olarak birinci sırada. Ölü sayısı olarak ise Amerika Birleşik Devletleri üçüncü sırada.

">

tedbirler önceden alınmadığı için ve yeteri kadar önemsenmediği için artık önüne geçmeleri imkansızdır

Yine de İtalya tıpkı İspanya gibi eğriyi büktü. İkisinin de durumu 1 haftadır iyiye gidiyor ya da en azından kötüye gitmiyor. Umarım bir an önce bütün dünya atlatır.

Oradaki devlet erken davranmadığı ve halk ciddiye almadığı için ilerledi.Eğer bizde evde kalmazsak ve dikkat etmezsek biz daha kötü durumlara düşebiliriz.

İtalya ve ispanya ekonomi ve sağlık konusunda baya kötüler ve önlemler alınmadı ve önünü kesemediler böyle giderse durmayacak gibi bir an önce aşı şart yoksa ölümler artacaktır