İten kişiyi sevmeye devam atmek gurursuzluk mudur, fazla sevgi midir?

Bizi iten birisini sevmeye devam etmek gurursuzluk mudur, aşırı sevgi midir?

Bence gurursuzluk. Beni sevmeyeni niye sevecekmişim be. Yürüsün gitsin. Kimi seviyorsa onu sevsin. Kesinlikle gurursuzluk. Sevmeyeni sevmeyin. Peşinde koşmayın. Egosu tatmin olmasın.

İnsanın bazen çok fazla sevmesi gurursuzluğa yol açabiliyor ki bence birine ittiği halde hala gitmeye devam etmek gurursuzluktur ama sevmeye devam etmek gurursuzluk değildir bana göre .

Bence bu gurursuzluktur ya daha başka ne olabilir ki yani seni istemiyo

Ne olursa olsun gönlünüze söz geçiremediğiniz zamanlar olacaktır ama sixi sevmeyen biri için bir yere kadar çaba sarf edebilirsiniz .

Seni istemeyen birini seni sevmeye zorlamak gurusuzlukmudur bilemem ama kimseye hakettiginden fazla deger verip simartmaya gerek yok.

Bize o şekil davranan bir insanı sevmek hatadır. Seven insan sevdiğine kıyamaz ve en ufak el kalkması, vurma, itme gibi hareketleri yapamaz. Sadece itti kabul ederek affedip sevmeye devam ederse ilerde çok pişman olabilir.

Bazen hayatımızda bizi istemeyen insanları gururumuza yediremeyiz ve bu şeyin üstüne gideriz fakat kişi istenmediği yerde durmamalı ve şansını daha fazla zorlamamalıdır.

bence gurursuzluk değil ya. eğer ki birini cidden çok seviyorsan sevmekten vazgeçmezsin ki. insan çok sevdiği zman elde etmek ister. bu yüzden gurursuz durumuna düşebilir ama bence gurursuzluk denilmemelidir buna.

Sen sevdiğin için aşırı sevgidir ama iten için sen gurursuzsundur çünkü o sen gibi duygusal düşünmez seni sevmediği için.

Gurusuzluk veya sevgi değildir bence çünkü kaçan kovalanır ve zor herzaman daha tatlı gelir insana biz bunu sevgi zannederiz fakat sevgi değildir. Beynimizin bize oynadığı oyundur:

Sevmeye iten şey ne kadar aşırı sevgi olsa da karşı tarafın ilgisizliğine rağmen ilgili olmak, sizin onun gözünde gurursuz olarak görünmenize neden olabilir. Bir bakıma seven kişi tarafından görünen de bu olmalı. Yani aşırı sevgi gerçekten insanın gözünü kör eden ve öz saygıyı bitiren bir şey. Sevmek için daha mantıklı sebepler bulmalı ve kendi çıkarlarınızı da göz ardı ederek sevmelisiniz. Sizi sevmeyen ilgisiz birinin ardında paspas olmak her ne kadar ona iten sebep olsa da kendinize olan saygınlığınızı yitirmek gurursuzluk örneğidir.

bence gurursuzluk degildir aşkın gözü kördür seni itsede sen sevmeye devam edersin yinede yanında olmak istersin çünkü sen onu seviyosundur.

İstememe sebebi kişinin davranışlarından veya düşüncelerinden kaynaklanıyorsa, bu tür davranışları düzelterek karşı tarafın sevgisi tekrar kazanılabilir. Şayet her türlü böyle bir durum yok ise sevmeye devam etmek gururlu bir insan için uygun bir davranış değildir. Ama gururunu arka planda bırakan birey için bu sevgi fazla sevgi grubunu girer.

Hem aşırı sevgi hem de gurursuzluk diyebiliriz.Aşırı sevgisi yüzünden gurursuz olmuştur çünkü kişi.

gurursuzluk seni iten birisini niye sevesinki iyi birşey yapmıyor kesinlikle gurursuzluk

Efendim bunun adı bilimsel olarak ‘algı bozulmasi’ olarak adlandırılmaktadır.Soyle ki terkeden sevgiliden nefret edileceği,vazgecilecegi vs duygular içine girmesi beklenirken tam aksine terkeden karşı yoğun ask duyguları beslenmeye başlanır ve bu giderek alevlenir…Ayni söz konusu durum ‘acı’ yemek yerken de geçerlidir… Kişi ağzının yanacağını bile bile biberi yemeye devam eder ve bir süre sonra beyin bunu bir lezzet olarak algılar… Ana düşünce duygularımız degil duyguyu beynimize nasil ilettigimizdir

Gurursuz yapmaz ama o kişi böyle algılayabilir. Yani olsun istiyorsun ama o istemiyor. Bazen geri çekilmek gerekir. Acı olsa da.

Bunun adı takıntı. Karşı taraf istemediği halde onu bir ilişki için zorlamak zorbalıktır. Zorla güzellik olmaz diye boşa dememişler. Kendi içinde sever ama karşıyı rahatsız etmezse buna da saygı duymak gerekir.

Aslında sevgidir fakat bir müddet sonra gurursuzluk oluyor