İyi bir gelecek için ders çalışmak şart mıdır?

İyi bir gelecek için ders çalışmak şart mıdır ? Başka türlü de başarılı bir hayat yaşanabilir mi ?

Kesinlike şart değildir olmamalıdır zaten. Çoğu zengin kişi aslında okumayan insanlar. Ama tabii ki bilgili olmak iyi bir gelecek kurmayı çok daha fazla kolaylaştırır. Ama bir zorunluluk değildir.

Aslında iyi bir geleceği sadece derslere bağlamak çok saçma. Önümüzde binlerce yol var ve eğer cidden büyük bir azimle çabalarsak baska konularda da başarılı olabiliriz

Eskiden olsa belki şart derdik ama şimdi doktor avukat hakim olmayacksan üniversite okuma diyoruz ne atanabiliyoruz ne iş bulabiliyoruz

İyi bir gelecek için mutlaka ders çalışılmalıdır, gerçi şimdi üniversite okuyanlar bile işsiz de neyse çok çalışarak başarılı olunabilir, başka türlü de başarılı bir hayat yaşanabilir misal ticaret yapanlar gayet iyi bir hayat yaşıyor.

Ders çalışmadan kişi asla iyi bir yere gelemiyor maalesef artık. Fazlaca ders çalışmak gerek.

Ders çalışmak şart değildir. Fırsat yakalamak önemlidir. Ayrıca ticarette daha çok para var.

Elbette ki şart değildir. Çünkü günümüzde ders çalışmak, okumak, meslek edinmenin dışında bilgi sahibi olmak için yapılır hale gelmiştir. Ders içerisinde öğrenilen bilgilerin dışında bol deneyim edinmek, geleceğin iyi olmasını sağlayan en temel koşuldur.

İyi bir gelecek için ders çalışmak şart değil. Sınavlarda başarılı olmak ve mülakatlardan geçebilmek şarttır. Bu iki meseleyi nasıl çözeceğiniz ise tamamen sizin marifetinize kalmış.

Bazı farklı örnekler de var elbette. Genç yaşta hayata atılıp çok başarılı olmuş insanlar da vardır.

iyi bir gelecek için çalışmak şarttır. Fakat ders çalıştığını zaman verimli çalışmak gerekiyor ve çalıştığınız dersler her zaman tekrarını yaparak akıldan çıkmamak gerekiyor.

Ders çalışmakla iyi bir yere geline bileceğini pek sanmıyorum ben açıkcası okumadan zengin olan bir sürü insan var

Kesinlikle şart değil çünkü çoğu okumuş yazmış kişi sokakta simit satıyor. Ama fordun sahibi ilk okul mezunu ama zengin.

Şuan ki durumumuzda malesef şart şuan birçok örnek var hatta önümde birçok yetenekli ressam ve müzisyen arkadaşım geçmişte gerek aile, gerek eğitim, gerekse koşullar yüzünden istemediği ve sevmediği işler yapıyor. Bunun sebebi ise eğitim sistemi.

Şuan ki durumumuzda malesef şart şuan birçok örnek var hatta önümde birçok yetenekli ressam ve müzisyen arkadaşım geçmişte gerek aile, gerek eğitim, gerekse koşullar yüzünden istemediği ve sevmediği işler yapıyor. Bunun sebebi ise eğitim sistemi.

Herkes geleceğini kurmak için okumak zorunda değil bazı kişiler direk işe atılmak isterler işte bu kişiler ders çalışmak zorunda değil ama okuyanlar için ders çalışmak şart.