İzmir'de HES kodu ile girildiği idiia edilen kumarhanelere baskın!

image">image
İzmir il jandarma komutanlığı ekipleri Tam kapanma döneminde İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan sanayi sitesi içirisindeki kumarhaneye çevrilmiş depoya baskın yaptı. Kumarhane sahiplerinin basılmamak için etrafa kameralar koyduğu ve kapılara kilit vurduğu gözlemlendi. Duvara delik açarak mekana baskın yapan komandolar depoda tombala oynayan 85 kişi buldu. Kumarhanenin paralelinde bir mekan daha olduğunu belirleyen komandolar orda da 23 kişiyi suç üstü yakaladı. Toplamda 108 kişiye 518 bin 940 lira para cezası uygulandı. Bu da yetmezmiş gibi 5 katlı bir apartmanın 3. 4. ve 5. katlarında da kumar oynayan kişiler yakalandı, yakalanan 112 kişiye, 538 bin 160 lira para cezası kesildi. Operasyonlarda yapılan incelemelerde kumar sahiplerinin içeri girerken HES kodu kontrolü yaptığı ve içeride dezenfektanlar olduğu tespit edildi.

İnsanlarımız iyice şaşırdı artık HES koduyla kumar oynamak nedir? Hem kısıtlama var hem kumar oynamak yasak. Çifte suç.

Ne hastalığı ciddiye alıyorlar ne de yasakları. Dile kolay 518 bin para cezası kesilmiş. Her yer kapansa da kumar oynamaktan vazgeçemeyip bir yolunu bulup oynuyorlar. Allah akıl fikir versin.

Kesilen para cezalarını duyupta akıllanan olmuyor hiç, herkes işine devam ediyor sonu nereye gidecek acaba böyle…

Güzel ülkemden gelen halen şaşırabildiğim tuhaf haberler. Pes birde hes koduyla kumarhane. Daha fazla yorum yapmak istemiyorum.

Kumar koronadan da kötü bir illet bu dönemde daha da iyi anlamış olduk adamlar ne olursa olsun duramıyor resmen.

yasak varken hala yasaklara uymuyorlar. 15 gün kumar oynamasan ne olacak sanki ? nasıl iştir bu ?

saçmalama ve kuralları çiğneme üzerinde dünyada bir numarayız adamlar okadar alışmışki kuralları bile lehine çevirmeye çalışıyo artık

Virüs bu kadar can aldı millet hala eğlence peşinde. Yasaklara rağmen yine de kalabalık yerlere giriyorlar. Milletimiz hiçbir zaman akıllanmayacak.

Hala yasaklara uymayan ve böyle bir çok yer var bunlar kapatmakla bitmiyor bu suçu işleyenlere bir kaç hafta hapis cezası verilse bunlara nasıl olur çok merak ediyorum.

Yâni bu kornada ne kumarhanesi biz uzaklaşın diyoruz insanlar bir arada bulunyor

Her kodu ile girmeleri güzel de kardeşim acelesi mı vardı anlam veremiyorum .