İzmitli Genç Bilimadamı Tarihe Geçti!

İzmitli genç bilimadamı buluşu ile gündem olup tarihe geçti! Dünya Türk Bilimadamını konuşuyor!
İzmitte ikamet eden Dr. Mehmet Kanık, Amerika MIT Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak görev yaptığı sırada önemli bir buluşa imza attı. Kendi ağırlığından 650 kat fazlasını kaldırabilen yapay kas geliştirerek tarihe geçti.

Helal olsun Mehmet Kanık’a… Sonunda bilim alanında da güzel şeyler duymak nasip oldu :slight_smile:

İnşallah sahip çıkar devletimiz yoksa İsrail hemen kapıyor değerlerimize sahip çıkalım tebrik ederim bilim insanımızı

Türklerinde artık bir yerlere gelmeli. Türkleri buluş çok yapıyor ancak burda kimse sahip çıkmadığı için yurt dışına gidiyorlar.

Ülkemiz beyin yönünden çok zengin ama maalesef kendilerine ayrılan bütçe payı yani ar-ge için ayrılan pay çok düşük. Bunun üstüne bir de üniversite yönetimlerine getirilen rektörleri de koyarsak ve buna rağmen bu buluşlar yapılıyorsa gerçekten helal olsun.

Helal olsun kardeşimize ama devletin sahip çıkması lazım yoksa beyin göçü yapıyorlar ve onun yaptığı buluş kendi milletine değil de dış ülkelere yarıyor.

İşte budur… Tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Keşke bu evladımız bu buluşunu bizim ülkemizde ve bizim ülkemiz adına yapsaydı. Bu bizim gururumuzdur. Türk adını dünyaya duyurmuştur. Demek ki daha çok cevherlerimiz ve genç yeteneklerimiz var, yeter ki yollarını ve önlerini açalım, gerekli destekleri verelim.

Böyle haberler okumak ne kadar sevindirici, ülke olarak bir yerlere gelebiliyorsak yada ülkedeki öğrencilerimizin bir yere geldiğini görmek umut verici, tebrik ediyorum. Devamı gelir inşallah…

Gerçekten tebrik ediyorum.Böyle zeki insanların ülkemizde yaşaması gerçekten gurur verici.

Böyle şeyleri duymak mutluluk ve ümit veriyor. Umarım devlet sahip çıkarak destek verir. Veya yatırımcılar vesaire elinden tutar.

Ülkemizde böyle adamların çıkışını görmek çok güzel bir şey başarılarının devamını dilerim.

Ne kadar güzel bir haber ama ben bunu 2 yıl sonra bu site sayesinde öğrendim. Gündemde sanırım sadece bir gün belki de daha az kaldı ki gözden kaçırdım. Muhtemelen daha böyle ne kadar başarılı insanlarımız var takdir edemiyoruz. Umarım daha da başarılı olup göğsümüzü kabartmaya devam ediyordur Dr. Mehmet Kanık. Ve Amerika da MİT de. Yine bir beyin göçü yaşamışız şimdi fark ettim. Olsun en azından çalışmalarına devam edebiliyor. Burada belki de gerçi burada yapamazdı kesin birileri engellerdi başarısını. Yolu açık olsun. Daha da başarılı olur inşallah.