Joe Biden: "Trump'ın aşı dağıtımı başarısız"

Joe Biden, Trump yönetiminde yeni tip koronavirüs aşısı dağıtım planlarının etkili olmadığını ifade ederek, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

‘‘Aşılama programı şimdiki hızıyla devam ederse Amerikan halkının aşılanması yıllar sürer.’’

Joe Biden aşı ve virüs ile mücadelede şimdiden Trump’ın izlediği politikaları geride bırakacak bir tutum sergiliyor. Örnek bir başkan.

Ey ahali biz bunları tartışıyoruz fakat bizim ülkenin durumu daha vahim vaka saklanıyor her hasta hasta sayılmıyor önce kendi ülkemizi iyi yöne doğrultacak şeyleri tartışmalı sonra dış siyasete karışmalıyız.

nasıl bir plan yapmış Trump yıllar sürmesi gerçekten vahim bir durum.

Yani siyasetçilerin yaptığı şey sürekli bir birilerini kötülemek oluyor bunun yerine çözüm bulup iyi bir yöntemle gelirse çok daha başarılı olur.

Sağlık ile ilgili önemli bir durum söz konusuyken siyaset yapmamak gerektiğini düşünüyorum.

amerikan halkı aşıyı bize vermeye uğraşıyor galiba ama biz rusyayla anlaşıp alcaz

Trump ve Joe Biden siyasette rakip iki birey oldukları için bu şekilde konuştuğunu düşünüyorum .

Artık Trump devri bitti. O zaman o el atsın artık. Zaten hiç kullanmıyor amerikan halkı çok enteresan insanlar.

Bir şekilde tüm ülkelerin bir sistem oluşturması lazım. Yoksa her ülkede bu şekilde sürer.

Joe Biden yönetimi devraldı zaten bu saatten sonra bu tip şeylerin yönetimi kendisine bağlı olacak. Konuşup şikayet etmek yerinde doğru olduğunu düşündüğü şeyi yapabilir.

Bence Amerika Birleşik devletleri yerine Türkiye’yi konuşmamız daha mantıklı olacaktır.

Aşı dağıtımı elbette daha hızlı bir hale gelecektir. Aşı dağıtım konusunda çok sayıda spekülasyonlar var. Ama tüm dünyanın aşılanmaması da imkansız olacak gibi.

Kolayı var aşı yaptırmayın milleti böylece sorun çözülür diyecem de yanlış olacak yani :slight_smile:

Bu virüsler nasıl bitecek nasıl eski normal hayata dönülecek çok merak ediyorum gerçekten bu aşıya da güven yok…

evet plan şart. doğru demiş. daha hızlı olmalı ve elbetteki güvenilir.