Kader gayrete aşık mıdır?

Kader Gayrete Aşık mıdır?

Gayret etmeden kimse emeline kolay yoldan ulaşamaz . Ne kadar çok emek o kadar çok ekmek demektir. Sen gayret edip sabırla çabaladıkca kaderde seni mutlu edecektir.

Hiç bir sonuç emek olmadan alınmaz, çok düşük ihtimalle şans ile bir yerlere gelinse de gayret olmadan çaba olmadan kimseler emeline ulaşamaz

Gayret olursa kaderimiz de doğrudan yazılır. Olumlu veya olumsuz olabilir ama gayret en güzel şeydir.

Kaderin kişinin çabasına bağlı olduğunu ifade eden Yunus Emre’ye ait bir söz.

Aşıktır çok doğru bir söz bence tevekkül etmemiz gerekiyor istediğimiz şeyler gökten bize düşmez kader dümdüz bir yol değildir hangi yoldan gideceğimizi kendimiz seçeriz

değildir. kader tesadüftür.

Bu hayatta her şey emek verdiğinde daha anlamlı olur. Bu tıpkı küçük yaşta aileden istediğimiz bir eşya için ufak para biriktirme gayreti gibidir. O parayı biriktirmenizi aileniz ister, halbuki katkınız %1 bile değildir fakat uğraşınız sonucunda ailenizin sizi istediğiniz şeyle ödüllendirmesi, başka bir mutluluk getirir. Normal hayatta da bu böyledir. Her ne için uğraşırsanız ve çaba gösterirseniz, kaderinize olan etkisi sizi mutlu eder. Çok uğraşa rağmen olmazsa, ‘kaderde böylesi varmış’ dersiniz. Ama uğraşlarınızın etkisini görürseniz (ki genelde görülür bu), hak etmenin gururunu yaşarsınız. O yüzden kader ve gayret muhteşem bir ikilidir.

Bana kalırsa aşıktır emek vermeden şu hayatta hiç bir şey olmuyor olsada başkasından geldiği için değeri bilinmiyor bu yüzden kader gayrete aşıktır denile bilir


Çok güzel bir söz Yunus Emre’nin bir sözü bence doğru bir söz gayretiniz , emeğimiz ve kararlarımızı ile çoğu zaman kaderimizi biz çizeriz .

bazen hayatımızı bizim şekillendirmemiz gerekir bu yüzden aşıktır bence ama tabi kişiden kişiye değişiyor bu durum.

Heri insanın kaderini çabasına bağlı kıldık diye söyleyen bir ayet vardı sanırım yanlış olmasın. O misal insan çabalayarak kendi kaderine yön veremese de değiştirebilir biraz da olsa.

Kaderim de varsa olur diyip beklemekle hiçbir şey olmaz çaba göstermek gerekir.

Evet bence kader gayrete aşıktır. Bu siteden hiç para çektiniz mi

bence kader gayrete aşıktır . insanın elindedir insan gayret ettikçe seçimleri ve kararları değişir ve bu kaderdir.

Herşey kaderdir derler ama azim , gayret kaderin önüne geçemese de yolun yönünü değiştirir .

İnsan çoğu zaman çabasıyla kaderini değiştirebilir ben buna inanıyorum. Kaderiniz sizin elinizde. Kendinizi önünüzdeki hayata mahkum etmeyin.

Kader gayrete aşıktır ve bu her zaman böyledir insan inancı ve başarısı sayesinde bazı şeylere sahip olabilmektedir.

Alakası yok. Bazıları hiç emek sarfetmeden hak etmediği yerlerdeler.

Çok beğendiğim ve desteklediğim bir sözdür ve son derece de doğrudur. Kader dediğimiz şey aslında baştan belli diye düşündüğümüz bir olgu değildir, tam aksine kaderimizi belirleyecek olan bizim kendi iredemiz, kendi gayretimiz doğrultusunda ilerlediğimiz yoldur. Bu yüzden çaba göstermek bir şeyleri kazanmak, hak etmek için gayret son derece önemlidir.