Kadın erkek eşitliğinin sağlanması için hangi düşünceler değiştirilmelidir?

Toplumumuzda kadın ve erkek eşitliğinin sağlanması için kafamızda ki hangi düşünceleri değiştirmemiz gerekir?

Kadın ve erkeğin hiç bir konuda eşit olabileceğini düşünmüyorum. Farklı cinsiyetler sonuçta.

Kadınlar ve erkekler eşit olamaz kadın bir

İnsanlığı doğrurken nasıl eşit düzeyde sayabilirsiniz ki…

Feminizmi erkek düşmanlığı olarak görme düşüncesi kesinlikle değiştirilmelidir. Feminizm erkek haklarını da savunur ama ülkemizde en gerekli olanı kadın ve kız çocukları hakkı bu yüzden daha ön planda işleyiş göstermektedir. Mesela erkekler tuvaletinde neden bebek alt değiştirme yeri yok sadece kadınlara özel bir durum bu. Eşi ölmüş bir baba kendi işini kendi halledemiyor maalesef. İşte feminizm bunu da savunuyor. Hiçbir cinsiyet birbirinden üstün değildir. Eşit hak ve özgürlükler herkesin hakkıdır.

Bence şu eşitiz eşitiz diye bağırmalar değişmeli, bir konu oluyor erkeklerle eşitiz bir şey oluyor erkeklere eşitiz, tamam eşitiz ama sürekli bunu söylemek saçma.

Aslında eşitlik her konuda farklı şekilde olmalı bazen erkeğin bizden farklı olduğunu kabul etmemiz gerekir

Toplumumuz erkeklere fazla önem veriyor. Erkekler bu dünyada neyse kadınlar da o. İlla biri ön planda olacaksa bu kadın olmalı.

Kadının yapabileceği ve yapamayacağı işler var. Erkeklerin yapabileceği ve yapamayacağı işler var. Eşitlik yerine uyumlu olmalılar bence.

erkektir yapar dememek lazım en başta. Erkek yaparsa kadın da yapar. Erkeğin kendisini üstün görmemesi gerek kadının da aynı şekilde. Anne baba çocuğunu güzel eğitmeli güzel şeyler öğretmelidir. Büyüyünce ne canlar yakacak demek yerine büyüyünce ne akıllı ne hayırlı bi çocuk olacak diyelim.

Ailelerin erkek çocuklarına ‘‘sen yaparsın erkeksin’’ kadınlara ise ‘‘kadınsın yapamazsın’’ gibi dayatmaları yok etmek gerekir öncelikle. Erkek yapabiliyorsa bir şeyleri kadınlar neden yapamasın. Neden erkeklerin sünneti normal karşılanırken kadınları regl olmalarının duyurulmasında yaklaşım daha sert? İnsanlarımız çok geri kafalı maalesef.

Bence o erkektir yapar sözünü söyleyeni cezalandırmalılar

Hukuken kadınlar ve erkekler eşittir. Ancak bazı güç isteyen işlerde kadınların yapmakta zorlandığı işler vardır. Bazı konularda bizden farklılıkları mevcuttur ama fiziki güç olarak yaradılıştan gelen bir şey bu.

Kadın erkek eşitliğinden önce insanların birbirine saygılı olması gerektiğini düşüncesine sahip olunmalıdır.

Kadın erkek eşitliği, öncelikle kadınların da bir hakkı olduğunu düşünüp saygı duymalıdır. Erkeklerin yaptığı birçok şeyi kadınlarda yapabilir, kadınlar yaptıkları zaman hor görmemelidir.

Annelerin kız ve erkek çocuklarına olan tutumları değişmeli ilk başta erkek çocuğu deyip her yaptığı yanlışı normalleştirmemek gerekir.