Kadınlar alışverişi neden çok sever?

Kadınlar modayı yakından takip eder. Modaya yakın neler trend neler out çok iyi biliyorlar.
Peki kadınlar da bu alışveriş genetik mi?
Ciddi anlamda para harcayan var mı?

Kadınlar alışveriş yapmayı aşırı şekilde çok seviyor. Özellikle bir alışveriş merkezinde dünyanın parasını yiyebilir.

Alışveriş yapmayı bende çok severim bunun cinsiyetle alakası oldugunu sanmıyorum ama modayı daha çok takip etmeleri büyük bir etken tabii

Ruhani yani manevi boşluklarını maddi olan çakıl çukulla dolduruyorlar. Ama artık erkekler de öyle oldu.

Kadınlar ekonomiyi canlandıran, büyük katkılar sağlayan eşsiz varlıklardır. Kadın herşeyden önce kendine daha sonra doğaya güzel görünme gereksinimi duyar. Hasta değillerdir efendim lütfen yapmayalım böyle şeyler :grinning:

Ciddi anlamda para harcayan bayanlar var evet. Ama bu sadece kadınlara has bir şey değil. Erkeklerde de var alışveriş bağımlısı modayı takip eden. Neden bu tarz şeyler hep kadınların üzerine yapıştırılıyor anlamam.

Kadınlar yaradılış olarak kendilerini beğendirmeye eğilimlidirler.
Alışverişin kadınlar için bir araç olduğunu düşünüyorum. Örneğin; depresif belirtiler sergileyen, özellikle de ruhsal olarak bunalımda hisseden kadınlar; kendilerini daha iyi hissedebilmek için alışveriş yaparlar. Kadınların herhangi bir eşyayı veya kıyafeti satın almaları, ihtiyaçları olmasından çok vakit geçirmek ve iyi hissedebilmek için olabilir. Hiç kullanmadıkları kıyafet ve eşyaları evlerinde, dolaplarında bulabilirsiniz. Duygusal yoğunluk içindelerse ve düşünmek istemiyorlarsa kendilerini alışverişe vermek onlar için mükemmel bir yoldur.

bu soru gayet açık kadınlar renkli renkli kıyafetler kadınları daha mutlu eder diye düşünüyorum

Ben de alışverişi seviyorum ama her zaman gitmiyorum,duruma göre.aşırı israfcı biri degilim kendimi iyi hisseymek için alışveriş yapmam ama yaptıgım zaman iyi geliyor…:grin:

Yeni elbiseler alarak kendilerinin daha güzel görünmelerini sağlamak için.

Kadınlar böyle grzmeyi çok sever alış veriş yaparken rahatlıyorlar ama aldıklarının çoğunu kullanmıyorlar dolaplarında öylece duruyor.

Gördüklerimiz abartılı şekilde, ama her kadın öyle gereksiz harcamalar yapmıyor. Bu zamanda gereksiz harcamalar nerdeyse imkansız gibi birşey.

Para harcamayı seviyorlar ve sürekli birşeyler alıp duruyorlar.Özellikle gezmeleri çok severler,ayın sonu gelmeden cepteki parayı yerler,sonra ay sonu gelsin diye erkeğin başının etini yerler:slight_smile:

Bu sadece kadına özgü birşey değil bence. Kendi adıma konuşmak gerekirse bende alışverişi çok seviyorum aslında çoğu erkek de çok seviyor alışverişi ama malesef ki toplumuzda belirli kalıplar ve bu kalıplara sıkıştırılmış iki farklı cins var ve biz böyle birşey yaptığımızda hemen ’ kadın gibi yapma’ ya da ’ erkek gibi davranma ’ damgalarını yiyoruz iki farklı cins olarak.

Ben modayı takip edenlerden değilim. Moda takıntısı da yok. Ama alışverişi gerçek anlam da çok seviyorum. Yani sadece giyim değil mesela evde eksik var markete gitmeyi seviyorum ama eşimle birlikte. Mesela eşim iş sebebi ile ayda bir geliyor. Kendisi burda değilken markete gitmeyi hiç sevmiyorum ama onunla birlikte gitmeyi çok seviyorum. Giyim konusun da da güzel bir şey gördüğüm zaman almayı çok istiyorum. Ama maddi durumum zora girecekse içimde kalsa bile almıyorum. Canım çok sıkkınsa eğer ve maddi durumum müsaitse gidip kendime bir kaç şey almak iyi geliyor sanki.

Bazı kadınlar alışveriş yapmayı seviyor. Takip ediyor ve üstüne yakışan şeyleri beğenerek giyip alıyorlar. Abartılı şekilde giyinen ve alışveriş yapan kadınlar var.