Kadınlar erkekleri yönetir mi?

Kadınlar erkekleri yönetir mi? Ne gibi durumlar ortaya çıkar?

Elbette. Aslında olan budur. Biz genelde ezilen kadınları daha çok gördüğümüz için böyle düşünüyoruz ama aslında evleri yöneten kadınlardır. Erkekler karısının sözünü dinlerse mutlu ve güzel bir yuva olur ve ayrıca birikim yapar daha çok mal varlığı edinirler.

2 Beğeni

Fikrimce erkekler, kadınlara kendilerini yönetebildiklerini özellikle hissettiriyorlar ki daha büyük sorunlar çıkmasın😀
‘‘evet karıcığım, haklısın karıcığım’’ sözleri de bu durumdan ortaya çıkmıştır. İş hayatındaki durumda benzerdir gibime geliyor.

">

Bence kadınlar erkekleri yönetebiliyor. Tabi istisna olan durumlar da vardır. Kadınlar her konuda başarılıdır. Bir kadın hem evi çekip çevirir hem işini yapar hem çocuklarına bakar. Kadın isterse her şeyi kolaylıkla yapar.

Kesinlikle evet Kadınlar erkeklerin yönetiyor, her konuda konuda yönetebilir. Fakat dozunu kaçırmamak gerekiyor, onları bıktıracak kadar yönetmemekte fayda vardır. Normal dozunda yönettiği zaman erkeklerin hoşuna daha çok gider.

1 Beğeni

İnsanın yaradılışında olan bir şey var ki; zayıf olanlar, güçlü olanlar tarafından yönetilir her zaman. Kesin olarak “erkekler kadınları yönetir” diyemeyeceğimiz gibi, “kadınlar erkekleri yönetir” de diyemeyiz. İkili ilişkilerde her zaman bir taraf çok baskınken diğer taraf daha geri plandadır. Baskın olan taraf, çekingen olan tarafı yönetir istemsizce. Sonuçlarına gelecek olursak da; zayıf olan taraf zaten yönlendirilmek zorunda olduğu ve buna alışık olduğu için halinden memnun olacaktır bu yüzden olumsuz bir sonuç doğuracağını sanmıyorum. İki tarafın baskın olduğu bir ilişkinin ise uzun süre yürüyebileceğini sanmıyorum zaten.

kadınlar erkekleri her türlü yönetir. Bu yaşadığımız dönemde çok kolay çünkü erkekler artık kadınları cinsel bir obje olarak görüyor bir ihtiyaç gibi kadınlar ise aradıkları ilişkiyi cinselliği istediği her zaman her erkekten alabileceklerini düşünüyorlar ve bundada haklılar ben hayatım boyunca derin bir şekilde düşündüğüm zaman kadınlara aykırı bir durum olsada toplumun bilinç kazanması ve dünya çapında en azından türkiye de kadınlara ihtiyaç duymadan her erkeğin kendi ihtiyaçlarını bunlar yemek çamaşır bulaşık veya cinsel olarak her şeyi kendileri karşılaması ve sosyal medya da güzel bir kız görünce onlara aşırı haz duymaması gerekiyor bu sayede kızlara kadınlara duyulan cinsel taciz ve istismar azalacak her iki cinste gerekli isteği gerekli şekilde ve seviyede birbirinden karşılayacaktır bu gerçekleşirse kadınlar korkusuz yaşar erkeklerde elde etme çabası yerine mantıklı olan ilişkiler peşine düşer.

özetle kadınlar ve erkekler eşit değerlere sahip olursa denge sağlanmış olur.

Kadın aslında erkeği yönetmez. Kadın evini yönetir. Hiç kimsenin başkasının yönetimine ihtiyacı yoktur. Kadın evdeki çoğu işten sorumlu olduğu için asıl yönettiği eşi değil evidir. Bir kadın yatırım yapmayı, ev geçindirmeyi ve tasarruf yapmayı bir erkekten daha iyi bilir. Bu nedenle kadının yönetimine girmez erkek sadece fikir alır.

Bence ilişkide bir tarafın yönetip yönetilmesindense ortak paydada kararlar alıp vermek doğru olandır.

Yönetmek çok doğru bir terim değil bence . Erkekler kadınların kendilerini yönetmelerine izin vermiyorlar sadece öyle göstermek istiyorlar ki eşleri rahat etsin .

“Kadın adamı vezirde yapar rezilde” sözü boşuna söylenmemiş. Kadın erkeği aleni veya üstü kapalı her türlü yönetir.

Bazı kadınlar bunu yapabilir. Her kadın için mümkün değildir. Aynı şekilde her erkek yönetilmeyi sevmeyebilir.

Bu işi çok muhteşem bir şekilde yapanlar da var mesela eşini ailesiyle kötü edip hiç görüşmemesini sağlayan kadınlar var. Tabi şöyle de bir durum var adamın ailesindekiler gerçekten kötü karakterlilerse kadının yaptığı doğru bir hareket oluyor. Ama bazı kadınların da eşlerine karşı sözleri hiç geçmez.

tabiki kadınlar erkekleri yönetir. her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır derler de aynı zamanda :slight_smile: KADINLAR ERKEKLERİ YÖNETİR AMA ÖNEMLİ OLAN KARŞI TARAFIN DA NE KADAR BASKIN BİR KARAKTERE SAHİP OLDUĞU.

Hayati inanç hocam değerli şahsiyet şöyle diyor hanımim olmasa ben ayakta duramam o benim herşeyim her kahrını çekiyor diyor ve gülümsüyor .kadınlar erkeklere şekil veriyorlar bu var ama yönetme demiyelim de çeki düzen diyelim en güzeli yardımseverlik …

bence burada böyle bir genelleme yapılmaktan söz edilemez.Sonuçta bu kişiden kişiye göre değişebilir diye düşünüyorum.

Eğer kadın erkeğin işine geliyorsa yönetir rahatlıkla ama bence kimse kimseyi yönetmememli

Kadınların da birçok şeyde erkeklerden daga haklı ve tutarlı yorumları olabilir bu yüzden erkegi yönetirmi düşüncesinden daha çok çogu konuda daha iyi yönlendirmeler yapacagına inanıyorum. Ancak tabi bazı konular da vardırki onlarda da yanlış kararlar verebilir bilindiği üzere kadınlar olaylara erkeklerden daha duygusal yaklaşabilir v dogru karar vermeyip yanlış yönlendirme yapabilir. Benim nacizane fikrim yönetmenin aksine birlikte karar verme egilimi taraftarıyım.

bu erkegın kısılıgıne ve kadının yonetme seklıne bağlıdır yani sürekli emirler yağdırırsa erkekte bunalır ama daha naif davranırsa erkekte ister istemez kendini bırakır