Kadınlar hangi tür çiçekleri daha çok sever? (Bölüm 1)

Kadınlar hangi tür çiçekleri daha çok sever ?

Kadınlar daha çok leylak papatya yada karanfil çiçeğini sever güllerden soğumuşlar biraz kendi kadınımdan biliyorum biraz

Fiyatına bakıldığında fiyatının en pahalısı olduğunu öğrendiği çiçeklere bayılırlar…

genellikle gül tercih edilir ama bir kadını etkilemek için kesinlikle orkide önerebilirim kesin etkileyecektir.

Türe yönelik bir genellemenin doğru olacağını sanmıyorum; ancak bütün kadınlar genelde çiçekleri severler. Örneğin ben kesilmemiş, yolunmamış olmak kaydıyla papatya ve gelincik severim. Ancak tüm kadınlar için özel anlam ifade ettiği bilinen iki çiçek vardır: orkide ve gül.

Benim tercihim orkide den yana. Çok asil bir çiçek türü olduğunu düşünüyorum.

Kadınlar pahalı değil de güzel kokulu çiçeklerden hoşlanırlar.

genelde hep kilişe şeyleri severler hatta bayılırlar bu kilişe de Gül.

Kadınların en sevdiği çiçekler kadından kadına değişse de bu soruya istatistiki cevaplar vermekte yarar var. Çiçeklerin anlamları vardır. O yüzden çiçek konusunda bir kadın hassas ise hangi çiçeğin hangi anlama geldiğini iyi bilir. Zevki ve rengi de bir manada böyle şekillenir. Klasik olarak bakıldığında bir kadın en çok genelde kırmızımgülleri tercih eder ve ister. Aşkı simgelediği için. Daha sonra orkide; pahalı olduğu için de biraz da. En asil çiçektir beyaz orkide. Ancak günümüzde erkekler kadınlara karışık buket yaptırmaktadır. Bu sayede hem maaliyet düşer hem de göze hitap eder. Asla bir kadına almamanız gereken çiçekler de vardır. Mesela asla sarı lale almayın. Gerginlik ve ayrılık anlamı var.

kadınlar daha çokgğllerden hoşlanır

Bu kişisel bir soru olduğundan kadından kadına değişebilmektedir. Her kadının zevki farklıdır. Bu nedenle genelleme yapmak doğru olmaz. Her çiçeğin farklı anlam taşısa da kadınlar bazen anlamlarına bakmaz, örneğin annem orkide hastasıdır sorsan fazla bir sebebi yoktur anneler gününde ona orkide alınınca deliye döner, bende papatya hastasıyım nişanlımın papatya alması beni çok mutlu edebilir ama bu konularda kararsız isek gül almak doğru olacaktır…

Göreceli bir sorudur aslında. Bazı kadınlar nazik kibar küçük çiçekleri, bazı kadınlar ise daha ağır çiçekleri sever. Kadınların kişiliklerine göre değişiklik gösterir, tercih meselesidir. Bazı kadınlar sadece sevdiği insandan gördüğü aldığı çiçekle mutlu olur nasıl bir çiçek olduğunu önemsemez yeter ki sevdiğinden gelsin. Bazı insanlar da çiçeği kokusunu önemser hiç görmediği bir çiçek hoş gelirse belki o saatten sonra en sevdiği çiçek olarak görürler. Bazı kadınlar gül sever bazı kadınlar papatya, bazı kadınfar orkide sever, bazı kadınlar karanfil. Bunun sebebi kadınlar çiçeklere ya farklı anlamlar yükler ya da kokusuna görünüşüne vurulur. Bence çiçeklerin en güzeli papatyadır. Bunun sebebi benim sevmemin nedeni ise öldükten sonra korkmasıdır.

Genellikle gül ve orkide severler. Orkide onların saflığını temizliğini temsil eder.

Genelde papatyayı severler, ama değişiyorda kişiden kişiye alınacak kişiye göre.

Bence kadınlar gül , papatya ve menekşeyi çok severler ,onların maneviyatını iyi etkilerler .

O kadının kendisine baglıdır mesela ben orkideyi cok severim ama sen laleyi

Her kadına göre değişir ama her çiçeğin farklı bir anlamı olduğu için duruma göre incelik yapıp anlamına göre çiçek almak daha romantik olacaktır.

Her kadın için değişir. Ben orkideleri çok severim mesela. Genel anlamda da güller çok tercih edilir çünkü anlamı aşk, sevgi, bağlılık ifade eder.

Kadından kadına değişebilir. Şimdi burada bir şey belirterek kadınları sınıflandırmak da doğru olmaz çünkü bunu sınıflandırmak mümkün değildir. Her kadın her türlü çiçeği sevebilir.

Kadınların en çok beğendiği çiçekler arasında birinci sırada orkide, ikincisi gül, üçüncüsüde papatya diyorum.