Kadınlar ve erkekler arasında tartışmaya sebep olan konular nelerdir?

Kadınlar ve erkekler arasında tartışmaya sebep olan konular nelerdir?

Araba kullanmada kadınların pek başarılı olmadığı konusunda tartışma çıkar , kadın erkek eşitliği veya eşitsizliği üzerine de epey tartışma söz konusu olur.

Kadınlar erkeklerin temizlik veya ev işi yapamamasından şikayetçi. Erkekler ise kadınların araba kullanamamasından şikayetçi. En çok bu ikisi tartışma yaratıyor bence.

Erkeklerin az konuşması, kadınların çok konuşması
Erkekler çok konuşmayı sevmiyor yada kadınların sohbetleri onları sıkıyor bu durumlardan dolayı beni dinlemiyorum diye tartışmalar çıkabiliyor

Erkek ilgi göstermez, kadın ilgi ister. Bu iki durum da birbiriyle çatışmaya girer.

Az ilgi ve sevgi gösterilmesi, özel günlerin unutulması, kıskançlık, toplum için konuşmalara dikkat edilmemesi tartışmalara yol açar.

Bayan olarak söylüyorum ki erkekler pek tartışma çıkarmaz. Huzur yanlısıdırlar. Tabii psikolojik sorunları olan, her daim sinirli olanlar hariç. Kadınların erkeklerden beklentileri çoktur. Daha çok ilgi, daha çok para, erkeği eve bağlayıp esir alma isteği, kıskançlık, senin ailen benim ailem…

Bence erkeklerin geneli sakindir ve tartışmaya pek girmezler.Ama kadınlar öyle değil,bende dahil.:sweat_smile: Kadınların herşeye verecekleri bir cevabı vardır ve bazı şeyleri uzatmayı severler,yada fazla takıntılılardır…

Kadınlar ilgisizlik den şikayet eder. Ve birazda daha titiz davranılmasını isterler erkekler ise bekletilmekden gereksiz alisveris yapilmasindan şikayet ederler tartışmalarının başlıca sebepleri bunlardir bence.

Kıskançlık en büyük tartışma sebebi oluyor genellikle. Kadınların yeterince ilgi görmediği bir ilişkide yine tartışma konusu ilgisizlik oluyor. Başka bir sebep de yardımlaşma. İlişkide kadın veya erkek yeterince karşısındakine yardım etmiyorsa bu da bir tartışma yaratır.

Genellikle kadın-erkek ilişkilerinde çıkabilecek sorunlar;

• İlgisizlikten tartışma çıkabilir
  • Televizyonda futbol yada dizi izleme konusu olabilir
  • - Özel günlerin unutulması olabilir
  • - Temizlik / titizlikten olabilir
  • - Çiftlerden birinin ailesinden kaynaklanabilir
  • - Çiftlerden birinin dışarıda arkadaşları ile olması
  • - İş yoğunluklarından olabilir
  • - Maddi sebeplerden doğacak sorunlar olabilir
  • - İki taraftan birinin geçmişi ile alakalı bir konudan kaynaklanan sorunlar olabilir
  • - Ev işleri ile alakalı olabilir, bir kişinin yardım etmemesi vs gibi konular
  • - Çocuklardan kaynaklanan sorunlar olabilir
  • - Romantik olmak / olmamak bir tartışmaya sebebiyet verebilir
  • - Alkol tüketimi / sigara tüketimi / kumar vb konuların çiftler arası sorunlar yaratma ihtimali yüksektir.
  • - Yaşanılan yer / şehir vb konularda memnuniyetsizlikler çiftler arasında sorunlara sebep olabilir.
  • - Kıskançlık bir tartışma sebebi olabilir
  • - Kendine bakmaması / bakımsız olunması tartışmalara yol açabilir
  • - İlişkide sadakat eksiklikleri sorunlara yol açabilir.
  • Umursamaz olmazsı, haber vermemesi, aktif olup geç cevap vermesi, sevmediğiniz insanlarla görüşmesi, instagram, eski mesajlar, eski sevgilisine bakması, telefonunu gizlemesi

Kıskançlık , bencillik , anlayışsızlık bunlar kavgaya neden olabilir . Bazen erkekler umursamaz davranabiliyor bu durum da kızları daha çok delirtiyor .

Bunların en başında gelen haklardır.Haklar konusunda yıllardır tartışma sürüyor.

Kavgaların temelinde maddiyat var. Adam veya kadın paralı olduğu sürece bir çok kusur görülmez.

kıskançlıklar. ailevi düşünceler. bu da en başta gelen sorun
    İki tarafında en çok sebap olan konu ailevi sebeplerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Erkekler ve kadınların ortak konuları, kıskançlık, ilgisizlik, umursamazlık, yalan söylemek, eşlerin ailesinden dolayı birçok nedenden tartışma çıkabilir.

Giyim, arkadaşlara gösterdiği ilginin gramını göstermemesi, kıskanç olmaması, sahiplenmemesi, birlikte vakit geçirmeye istekli olmaması, zorla konuşuyormuş hissi kavgalara sebep olur.

Benim bu konuda ki düşüncelerim.Genel olarak kadınlarımızın kıyafeti sorun oluyor,kadın yada erkeğin ilgisiz olması,beraber yaşıyorlar yada evlilerse ev işleri,özel günlerin unutulması.

Tabiki de kıyafet konusu ve çok fazla para harcayan bütün zamanını alışverişe harcayan kadın tipi erkekleri , kaba, anlayışsız ,sadık olmayan erkekte her an bir tartışmayı alevlendircek insan davranışlardır zannımca