Kadınlara minibüs ücretsiz olacak?

Sayın İmamoğlu önemli bir gelişmeye daha imzasını attı. Kadınlara minibüs ücretsiz olacak dedi. Ve yaptıda.

Düşünceniz neler?

Kadın erkek ayrımı yapan yönetimden ne beklersiniz ki, erkeklerle kadınların arasında ne fark var yani, böyle bir şeye kalkışması olay çıkarır diye düşünüyorum.

Güzel bir uygulama olmuş İmamoğlu’nu tebrik ederim, kendisi yıllardır bunca çile çeken kadınlarımıza güzel bir jest yapmış.

Onun yerine öğrencilere ücretsiz yapsa daha iyi olurdu. Normal bayan ile erkek arasında ne fark varki sadece bayanlara yapılıyor anlamış değilim.

Bence bu uygulama çok güzel bir uygulama. Fakat çoğu insan hemen olayı siyasi görüşe taşıyor ve kadın erkek eşitliğine getirebiliyor. Umarım öğrencilere de ücretsiz olur.

Güzel uygulama ama hangi şehirlerle sınırlı bir de onu öğrenmek isterim açıkçası. Yine de pozitif ayrımcılık yoluna gidilmiş birazcık olay çıkarabilir sanki.

Ben mantıklı bulmuyorum çünkü burada cinsiyet ayrımı yapılıyor tamam kadınlar çoğu zaman yardıma muhtaç oluyor ama bence böyle olması mantıksız onun yerine maddi sıkıntısı olanlara yardım etse daha mantıklı olurdu.

Saçma bence kadın erkek eşittir. Engelli, yaşlı veya öğrenciler için ücretsiz olabilir. Ama araştırma yaptım. Hiç öyle bir habere rastlamadım. Sadece 8 mart dünya kadınlar gününde oldu sanırım. O güne özel olabilir.

Konu iki kuruşluk minibüs ücreti olunca erkeklerin; “kadın erkek eşittir” söylemleri beni deli ediyor.Ben bu değişimin birazda toplumdaki kadınları hor görme gafletinden dolayı olduğunu düşünüyorum onca tecavüz,şiddet ve ölümleri silemezler ama yavaş yavaş beyinlere kadın farkındalığını aksettirebilirler. Kadınlara,çocuklara,hayvanlara özel ayrıcalıkların arkasındayız!

Ben bunu doğru bulmuyorum. Ücretsiz yapacaksa öğrencilere yapılsın çünkü bin bir zorlukla okuyup para denkleştirmeye çalıştıran öğrenciler var. Her gün çantayı koluna takıp gezen teyzelerin değil.

Gerçekten çok güzel bir uygulama. Helal olsun adama. Koltuğa oturur oturmaz yapt vallahi. Ya bence artık böyle insanları yargılamadan önce fikirlerini ve yapacaklarını bilmek gerekir. Ben şimdiden tebrik ediyorum.

Süper ötesi sayın imamoğlı büyüksün helal olsun bravo tebrikler çok teşekkür ederiz sizlere

İyi bir uygulama. Ben İstanbul’da olmayı hayal ediyorum şimdi. Her gün ücretsiz seyahat . … İyi fikirmiş.

Helal Olsun çok güzel bir jest yapmış…Başkası olsa bunları yapmaz daha da zam yapardı minübüs ücretlerine bize böyle halkı düşünen güzel kalpli insanlar lazım işte.İyi ki İstanbulda İmamoğlu seçildi. Memleketime bahar geldi…