Kadınların çevrimiçi şiddete maruz kalma olasılığı 27 kat daha fazla

İnternet ortamında ve özellikle sosyal medya da daha çok zaman geçirilmesi siber zorbalık riskinide artırıyor. Kadınların çevrimiçi şiddete maruz kalma olasılığı erkeklere göre 27 kat daha fazla. Gerçek hayatta olduğu gibi sanalda da şiddet yakınlardan geliyor. Her 10 kadından 7’si internet kullanırken kendisini güvende hissetmediğini belirtiyor.

Hocam bir ay öncesinin haberi olduğu için onaylayamıyoruz ne yazık ki, üzgünüm.

İyi kazançlar dileriz.

eyvallah teşekkür ederim. hazır yakalamışken bi soru sorayım gündem haberlerini aynı şekilde aktarıyoruz özgünleştirmekten kasıt ne

Aynı şekilde aktarmak kopya içerik olarak algılanmasına neden oluyor hocam. Haber içerikleri genellikle kısa oluyor zaten. İçeriğe şöyle bir göz atıp, konuyu değiştirmeyecek şekilde kendi kelime ya da cümlelerinizde benzer bir içerik oluşturursanız özgünlük sağlamış olursunuz. Tabi bu demek değil ki, haberi baştan kendiniz yazın. Kelimelerin eş anlamlılarını, yakın anlamlılarını kullanarak, anlam farklılığı olmayacak şekilde cümle öğelerinin dizilimini değiştirerek de özgünleştirme yapabilirsiniz. Karışık anlatmış olabilirim, zaten daha önce bu konuyla alakalı bir başlık hazırlamıştık; ona göz atarsanız çok daha rahat anlarsınız hocam:
https://sorhadi.net/d/122013-kopya-icerik-nedir-kopya-icerik-nasil-tespit-edilir-ozgunluk-nasil-saglanir

İyi kazançlar dileriz.