Kafein bağımlılığından kurtulma yolları nelerdir?

Kafein bağımlılığından nasıl kurtulunur ? Ne yapılması gerekir?

Eğer kafein bağımlısı isek bunu yavaş yavaş azaltarak bırakmaya çalışabiliriz

Önce sürekli gözümüzün önünden kaldırmamız gerekir. Bir anda değil de yavaş yavaş içmeyi azaltarak ve spor yaparak kafeinden uzaklaşabiliriz.

İlk önce beynimizde bitirmemiz gerekiyor daha sonra protein içeren yiyecekler ve içecekler kullanmalı ve kendimize yeni bir içecekler denemeliyiz.

kafein bağımlılığından kurtulmak için psikiloöik olarak destek alınabilir kendimizi spora verebiliriz

Direkt olarak bırakmam yerine kademeli olarak azaltma yoluna başvurmalı. Tabii en önemliside bunu kafasına yerleştirmeli her şey orada bitiyor.

Kafein bağımlılığını azaltmak ya da kurtulmak için bize ve bedenimize verdiği zararları internetten okuyabiliriz. Sağlığımız için günde içilen bardak ve miktar sayısını azaltabiliriz. Kafeinli içecekleri evimize sokmayız.

Açıkçası çok zor çünkü kahvenin kokusu bile cezbediyor bir kafein bağımlısı olarak bunu söyleyebilirim

Bir anda bırakarak değilde yavaş yavaş azaltarak kafein bağımlılığından kurtulunabilir.

Eğer sürekli kahve tüketmiyorsanız bu alışkanlığınızdan hemen vaz geçmek çok zor olacaktır bu nedenle yavaş yavaş bırakmanız gerekecektir .

Yerine koyma methotu ile birçok bağımlılıktan kurtulmak mümkün. Kahve içmek yerine canımız her istediğinde su içebiliriz. Sigara yerine bitter çikolata tüketebiliriz

Kafein bağımlısıysanız ilk önce azaltmaya çalışmanız lazım. Aklınızdan kafeinin zararlarını geçirerek azaltabilirsiniz mesela veya sizi daha çok ne korkutuyorsa ona göre bir şey geçirin aklınızdan işe yarayacaktır.

Kafein bağımlılığından kurtulmak için öncelikle iradeyi yüksek tutmak gerekiyor. Sürekli kahve içen biri bu alışkanlıktan kurtulması biraz zor oluyor fakat imkansız değildir canı kahve istediği zaman kafein içermeyen başka içeceklerle devam ederek kahve alışkanlığını azalır. Kendine hobi edinerek bir şeylerle uğraşıp, aklına gelmeyecek şekilde meşgul olarak kafein içeren içeceklerden uzak durulabilir.