Kağıt pil nedir? Kağıt pilin özellikleri nelerdir? Avantajları nelerdir?

Kağıt pil nedir? Kağıt pilin özellikleri nelerdir? Avantajları nelerdir? Kısaca açıklayınız

Kağıt pil nedir?
Bir kağıt pil , büyük ölçüde selülozdan (kağıdın ana bileşeni) oluşan bir ayırıcı kullanmak üzere tasarlanmıştır . İletkenliği artırmak için yüksek yüzey alanlı elektrotlar olarak işlev gören [nanoskopik ölçek] yapıları içerir .

Alışılmadık derecede ince olmalarına ek olarak, kağıt piller esnek ve çevre dostudur , geniş bir ürün yelpazesine entegrasyona izin verir. İşleyişleri, aşındırıcı olmamaları ve kapsamlı muhafaza gerektirmemeleri arasındaki önemli farkla geleneksel kimyasal pillere benzer.

Özellikleri
Kağıt pilin özellikleri, mükemmel gözeneklilik, biyolojik olarak parçalanabilirlik, toksik olmama, geri dönüştürülebilirlik, yüksek gerilme mukavemeti, iyi emme kapasitesi ve düşük kesme mukavemeti gibi selüloz özelliklerinden ve ayrıca karbon nanotüplerin özelliklerinden anlaşılabilir. düşük kütle yoğunluğu, esneklik, yüksek paketleme yoğunluğu, hafiflik, silikondan daha iyi elektrik iletkenliği, ince (yaklaşık 0,5 ila 0,7 mm) ve düşük direnç.

Avantajlar
Bu pillerin bileşimi, onları geleneksel pillerden ayıran şeydir. Kağıt bol ve kendi kendini idame ettiriyor, bu da kağıdı ucuz hale getiriyor. Kağıdın imha edilmesi de ucuzdur çünkü kağıt yanıcı olduğu kadar biyolojik olarak parçalanabilir de . Kağıt kullanmak bataryaya büyük ölçüde esneklik sağlar. Batarya, sabit bir kasa gerektirmek yerine bükülebilir veya nesnelerin etrafına sarılabilir. Ayrıca, ince, düz bir tabaka olan kağıt pil, dar yerlere kolayca sığabilir ve çalıştırdığı cihazın boyutunu ve ağırlığını azaltabilir. Kağıt kullanımı, yüksek performanslı uygulamalar için çok uygun olan elektron akışını artırır. Kağıt, elektrolitler gibi pillerdeki sıvılar için kılcal harekete izin verir, harici bir pompa kullanılmadan hareket ettirilebilir. Pillerde kağıt kullanılması, entegre reaktiflerin kullanılabileceği yüzey alanını artırır . Kağıt pillerde kullanılan kağıt, performans özelliklerini geliştirmek için desteklenebilir. Pillerde kullanılan sıvıların kılcal hareketini yönlendirmek için bir yol oluşturmak üzere kağıt üzerinde hidrofobik ve hidrofilik bölümler oluşturmak için fotolitografi , balmumu baskı ve lazer mikro işleme gibi desenleme teknikleri kullanılır. Kağıt üzerinde elektrikli cihazlar oluşturmak için kağıt üzerinde elektrik yolları oluşturmak için benzer teknikler kullanılabilir ve kağıt enerji depolamasını entegre edebilir.

 • 1. Hem pil hem de kapasitör olarak kullanılır.
 • 2. Esnektir.
 • 3. Ultra ince enerji depolama cihazıdır.
 • 4. Uzun ömürlü.
 • 5. Toksik değildir.
 • 6. Sabit güç üretimi.
 • image">image

  Kağıt pil ince ve esnektir, adından da anlaşılabilecek üzere kağıt pil bir enerji depolama yeridir ve ip inceciktir. Pilin kağıt halidir adında da yazdığı gibi. Kullanışlı ve güzel durur.

  Kağıt piller diğer alkalin pillere kıyasla daha çevrecidir kolayca doğada çözünülebilir. Verimlilikleri ise boylarıyla doğru orantılıdır aynı zamanda kapasitör olarakta kullanılabilirler. Fakat üretiminde kullanılan karbon film maliyetli olduğu için yaygın olarak kullanılmaz.

  Kağıt piller uzun ömürlüdür.
  Esnektirler ve verimlilikleri etkilenmeden katlanabilir, kesilebilirler.
  Zararlı kimyasal reaksiyon içermedikleri için toksik değillerdir.
  Kağıt pil ultra ince bir depolama cihazıdır ve çok hafiftir.
  Sıcak ve soğuk gibi zorlu iklim koşullarına dayanabilirle