Kalaşnikof nedir? Özellikleri nelerdir?

Kalaşnikof Nedir? Kim Tarafından Bulunmuştur? Ne Zaman Bulunmuştur? Hakkında Bilgi Veriniz.

Ak-47 olarak da bilinen kaleşnikof ilk üretimi 1947 yılında yapılan tüfektir. Tam otomatik ve yarı otomatik olmak üzere iki çeşidi vardır. Mihail Kalaşnikov tarafından geliştirilmiştir. 7.62×39 mm fişek atmaktadır. Dünyanın en çok üretilen silahıdır.

Kalaşnikof diğer adıyla AK-47’dir. Mucidi Kalashnikov’dur. Dünyanın en fazla üretilmiş silahıdır. Dipçik ve kabza kısmında kullanılan ağaç ve plastiklerin kalitesinin düşük olması ve fiyatının ucuz olması sebebiyle neredeyse dünyanın her ülkesinin envanterinde bulunmaktadır.

1947 yılında Ak-47 adında üretilmiş bir silahtır. 2. Dünya savaşında sanıldığının aksine kullanılmamıştır.7+62 mermi çeşidi kullanmaktadır. Delim gücü aşırı fazla olduğu için yakin mesafeden çok isabetli ve çok can yakıcı atışlar yapılabilir.mucidi ise Mhail kalaşnikov adında bir mucittir.

Kalaşnikof asıl adı Ak-47 dir ve 1947 yılında Mihail Kalaşnikov tarafından üretilmiş bir silahtır güçlü ve her koşulda kullananı uygun olan silah gayet bilindik ve kullanılan bir silahtır.