Kalbe hitap etmeyen birisiyle bir ilişki olur mu?

Kalbe hitap etmeyen birisiyle bir ilişki olur mu ? Neden ?

Mantık ilişkisi olur o seni seviyorsa çokta mutlu olursun kalpte başka biri varsa zulümdür

Olmaz olmamalı. Çünkü bir yerden sonra ilişki devam etmez zorla yürümeye başlar. Bu durumda da iki tarafta mutsuz olmaya başlar.

Çoğu insan sevginin, aşkın olmadığı bir ilişki ya da evlilik düşünmez. Haklılardır ama bir de olayın mantık yönü var. Çevremde birçok ilişkiyi gözlemledim ve filmlere konu olacak türden aşk yaşayarak evlenip, evlendikten belli bir süre sonra o muhteşem hislerin kaybolduğuna şahit olan bir ton evlilik olduğuna kanaat getiren biri olarak mantığın ağır basması gerektiğini düşünüyorum.

senin kalbini tanımayan biri kalbine dokunamayan biriyle olmaz be ha ben mantık ilişkisi severim diyorsan amena ama ya bir gün biri kalbine dokunursa ve senin elinden bir şey gelmezse

Bence olmaz, sevgi olmadan ilişki mi olur, ilişkinin yapı taşı sevgidir.

Aşk hali geçici bir haz duygusunun farklı şekillerdeki geçici taayyülüdür. Arada sevgi dışında birbirini bağlayan daha güçlü duygular varsa devam eder. Yoksa gerisi geçici hedonist hazlardır.

Kalbe hitap etmeyen ilişkiler mantık ve çıkar üzerine kuruludur ve çıkarlar bittiğinde istenmeyen durumlar yaşanması olasıdır.

olmaz bence kalbine hitap etmiyorsa sen sevmiyorsun demek boşuna kendini kandirna

Kalbe hitap etmeyen bir kişiyle tabiki bir ilişki olmaz bir ilişkiye başlamak için karşındaki insanın senin kalbine hitap etmesi lazım bir ilişkiye başlasanız bile çok uzun sürmez.

Hayır tabiki. Sevmediğin biriyle ömür geçer mi ya. Hiç tavsiye etmiyorum ben.

İlişki olur ama mecburiyetten olur. Yoksa başka türlü ilerlemez o ilişki. Duygular önemlidir.

olmaz herhalde ya ama mantık evliliği yapıpta ilişkisini yürüten bir sürüşe insan var yani kişiden kişiye değişir bu.

Hayır olmaz kalbinizin almadığı biriyle olsanız bilr asla gerçek mutlulugu kazanamzsiniz.

Kalbe hitap etmeyen birisiyle ilişkiye başlayabilirsin ama bunun sonunda illaki ayrılık olur çünkü konuştuğun bir söz, gözlerine baktığındaki bakış, öptüğündeki his hepsi boşa gidecektir hepsi havada kalacaktır yaptığın bütün davranışlar hareketler hepsi havaya gidiyormuş gibi hissedersin sevsen bile kalpten sevemeyip kalpten hitap edemedikten sonra boşluğu sevmiş olursun buda seni mutsuzluğa sürüklemiş olur

Mantığıyla hareket etmeyen biri için kalbe hitap etmeyen birini sevmeden olmaz asla. Ama mantığıyla hareket eden için kalbe hitap etmiş etmemiş önemsiz.

Kalbe hitap etmeyen birisiyle çıkar odaklı bir ilişki olabilir ancak tabii doğruluğu tartışılır ama kesinlikle kişi kalpte değilse ortada bir sevgi yoksa sağlıklı bir ilişki olamaz. Taraflardan biri bu durumu ya başından beri biliyordur ya da sonradan fark eder ki bu en kötü durumdur tarafımca. Uyanış sonucu o ilişki bitmeye mahkumdur.

Olur fakat mutluluk aranır boşlukta hissedersiniz sürekli ilişkide sorunlar çıkar çünkü mantık birlikteliği duygularla değil akılla yürütülen bir birlikteliktir kalbe hitap etmeyen birliktelikte mantık birlikteliği olacaktır. Duygularla yapmadığımız bir şeyde mutluluğu sevgiyi huzuru güveni hissetmeyi istemekte saçma olur kısaca olur fakat ortaya çok fazla “fakat” çıkar.

Eğer size karşı saygılı davranıyorsa ve size değer veriyorsa bu ilişkiye bir şans vermelisiniz belki zamanla kalbinize hitap etmeye başlar

Bence olmaz . Yani olursa da mantık ilişkisi olur zamanla belki aşık olabilirsin ama bence aşk ve sevgi olmadan anlamsız .