Kalp kırmak

Kalbinizi en çok kim kırar? Tekrar sizden özür dileyip kalbinizi onarır mı?

Kalbimi en çok yakınlarım kırar. İstedikleri kadar özür dilesinler kırılan kalp onarılmaz. Çatlak testi su tutar mı tutmaz. Onun gibi bir şey bu

İnsanın kalbini en çok en sevdikleri ve en değer verdikleri kırarmış derler. Bu söz o kadar doğru ki. Fazlasıyla kırılgan bir yapıya sahip olduğum için daha önce bu durumdan çok muzdariptim. Bunun çözümünü insanlara fazla güvenmemekte ve onlardan fazlasıyla uzaklaşmakta buldum. Çünkü insanlar karşısındaki insanın neler hissettiğini pek önemsemiyor, onun ne düşündüğünü umursamıyor. Bu da, bizim gibi iyi insanların kalbinin çabucak kırılmasına sebep oluyor. Çözüm insanlardan uzak durmak. Ne demişler, az insan çok huzur.

Kalp kıranlar özür dilerse bile izi kalır . Onlar kaybeder kırmak kolay gönül kazanmak zordur.

Benim kalbimi en çok yakınlarının yaptığı kırar. Ve affetmekde zorla bilirim .

Kalbimi en çok sevdiklerim kırar. Ama bir kere kırılan kalp onarılmaz. Ne yaparsa yapsın.zaten yabancı birinin kalbimi kırmasına musade edecek kadar yakınlık kurmam.

Kalp kırmak kadar kötü birşey yoktur. İster sevin ister sevmeyin, ister tanıyın ister tanımayın ne olursa olsun kalp kırmayın.

Kalp kırmak şüphesiz en kötü olan şeylerden biridir. Ben hayatımda kimsenin kalbini kırmam. Ne demişler peygamberimiz kalp kırmak kabe yıkmaya benzer.

Kalbimi kırabilen kişiler mutlaka değer verdiğim insanlardır. Bende zerre kadar değeri olmayan insanlar kalbimi kıramaz. Eminim toplumun geneli için de durum böyledir aslında. Sevdiğin kişinin sözlerine üzülürsün. Onlara kırılırsın. Ben hazzetmediğim insanlara kırılmam mesela. Kırıldığım da belli ederim ve haklıysam karşımdaki insan da mutlaka özrünü belirtir zaten. Aynı şekilde haksızsam ben özür dilerim.

Kalp kırmak Kabe’yi yıkmak kadar günah olduğu söylenir. Benim kalbimi en çok eşim kırar. Sonra aklı başına geldiğinde özür diler. Ama bir bardağı kırdıktan sonra toplayıp eski haline gel su içeceğim diyemezsiniz.

Kolay bir eylemdir de yine acı verir insana kırdıgında belki bir uzaklaştırma yöntemidir kendinden belki işin kolaya kaçma kısmı.

Benim kalbimi en çok sevdiğim insanlar kırıyor. Neden kırılır biliyor musunuz?
O kadar iyilik yaparız karşılığını alamıyınca kalbimiz kırılır.

benim kalbimi yakınlarımdan başkası kıramaz ve şuan bir çoğuna kırgınım bunun telafisi var tabikide kalbi kırmak kolay ama onarmak zordur derler bence alakası yok bir insanın kalbini onarmak için zor birşey gerekmez özür dilemek helallik istemek ve kırdığın kişiye karşı bir daha hata yapmamak bu zor birşey değil ama gurur ve onur yapanlar için çok zor insanı ahirette gruru yada onuru kurtarmaz ancak yaptığı iyilik kurtarır

Kalp kırmak çok kötü bir şeydir. Bir insan başka bir insanın kalbini nasıl kırabilir ki. Peygamber efendimiz bile diyor ki bir insanın kalbini kırmak kabeyi yıkmak gibidir der. O yüzden birbirimizin kalbini kırmayalım.

Kalp kırmak kabe kırmaya benzer demiş peygamber efendimiz bundan dolayı hiç kimsenin kalbini kırmamak gerekiyor.

kalbimi en çok sevdiğim insanlar kırabilir. Hatasını anladığını hissedersem tekrar onarır tabiki.

Kalp kırmak kabeyi yıkmak gibidir bizim dinimizde. 3 günlik dünyada insanların anlaşamamasına üzülüyorum. Bugün varız yarın yokuz. İnsanlar birbirlerini ne olursa olsun kırmaya değil uzalaşmaya çalışmalıdır.

Kalp kırmak kolay ama tekrar birleşir mi zor işte özür hiçbiri kalbi birleştirilemez hani çok kırılmadıysan afedersin Onun için daha af edemiyorsun kalp kırıldımı.

Gönül alabilmektir önemli olan.

Kalp kırmak çok kolaydır ama kalp billeştirmek çok özürdür o nedenle yaptığın hareketler ve konuşmlarına dikat etmelisin.